20.07.2018 16:14

Jūrmalas festivāla atklāšanas koncertā muzicēs Latvijas Simtgades jauniešu orķestris kopā ar pasaulslaveniem latviešu mūziķiem

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Kristīne Opolais Kristīne Opolais publicitātes

Ceturtā Jūrmalas festivāla atklāšanas koncertā "Dzimuši Latvijā" 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē būs iespēja tikties ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāju Kristīni Opolais, akordeonisti Kseniju Sidorovu un vijolnieci Vinetu Sareiku.

Katrs mākslinieks sniegs priekšnesumu kopā ar jauniem daudzsološiem mūziķiem – baritonu Kalvi Kalniņu, ģitāristu Miku Akotu un vijolnieku Daniilu Bulajevu. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies unikāls Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kura sastāvā muzicēs labākie Latvijas jaunie mūziķi. Koncerta diriģents būs starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis, informēja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Ksenija SidorovaKsenija Sidorova


Latvijas Simtgades jauniešu orķestris, kas tika izveidots atlases konkursā, diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā ir sagatavojis krāšņu koncerta programmu, kurā dzirdēsim Jāņa Mediņa "Ziedu valsi", Pētera Barisona "Bērnības rītus", Romualda Kalsona "Gadskārtu ieražu dziesmas", Astora Pjacollas "Adios Nonino", Dmitrija Šostakoviča "Valsi", Volfganga Amadeja Mocarta "La ci darem" no operas "Dons Žuāns", Morisa Ravēla "Čigānieti" un citus skaņdarbus.

Operas dīva Kristīne Opolais dziedās duetā ar jauno operdziedātāju baritonu Kalvi Kalniņu. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas vijolnieks Daniils Bulajevs muzicēs kopā ar akordeona spēles karalieni Kseniju Sidorovu, savukārt vijoles virtuoze Vineta Sareika duetā saspēlēsies ar ģitāristu Miku Akotu no Alsungas.
"Man ir prieks par šo ideju, un es ceru, ka tā nebūs tikai vienu reizi. Jauniešiem un jaunajiem solistiem tā ir iespējas mācīties no lielajiem solistiem un strādāt ar Latvijā un pasaulē prominentiem mūziķiem," saka diriģents Ainārs Rubiķis.

Vineta SareikaVineta Sareika


LTV1 ēterā koncerta ierakstu varēs skatīties 28.jūlijā plkst. 21.20, bet tiešraidē koncertu translēs Latvijas Radio 3 "Klasika".

Koncertcikls "Dzimuši Latvijā", kura ietvaros notiek 24. jūlija koncerts ar tādu pašu nosaukumu, ir Latvijas valsts simtgades notikums, kuru atbalsta Kultūras ministrija. Koncertciklā Latvijas klausītājiem tiek piedāvāta iespēja pieredzēt gan Latvijas jauno talantu, gan jau starptautiski atzītu un pasaulē pieprasītu mūzikas zvaigžņu uzstāšanos Latvijas simtgadē Latvijas koncertzālēs. Koncertu "Dzimuši Latvijā" organizē VSIA "Latvijas Koncerti" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Ceturtais Jūrmalas festivāls Dzintaru koncertzālē norisināsies no 24. līdz 28. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem un īpašu Latvijas valsts simtgadei veltītu programmu. Festivāla goda mākslinieks dziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Kristīni Opolais, Kseniju Sidorovu, Egilu Siliņu, Alisu Zinovjevu, pianistiem Osokiniem, Vinetu Sareiku, Daniilu Bulajevu, diriģentu Aināru Rubiķi, Jūrmalas festivāla orķestri un citiem māksliniekiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē.