30.06.2018 09:10

Latvijas Universitātē par brīvu varēs apmeklēt amatierkoru konkursa finālu "Dziesmu kari"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Latvijas Universitātē par brīvu varēs apmeklēt amatierkoru konkursa finālu "Dziesmu kari" dziesmusvetki.lv

30. jūnijā no plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks koru konkursa fināls "Dziesmu kari" (bezmaksas pasākums) un deju koncerta "Vēl simts gadu dejai" pirmais mēģinājums. Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās.

"Dziesmu karu" rezultāti tiks paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas. Saskaņā ar pusfināla žūrijas lēmumu dalībai Dziesmu karos izvirzīti 34 kori: 20 jauktie kori ("Sola", "Kamēr...", "Balsis", "Maska", "Vēja balss", "Juventus", "Rīga", "Ventspils", "Pa saulei", "Jasmīnas koris", "Cēsu pils koris", "Assumpta", "Laiks", "Vivere", "Daugava", "Emīla Dārziņa jauktais koris", "Austrums", "Aura", "Atvars", "Anima"); 6 vīru kori ("FRA-CHO-RI", "Forte", "Graidi", "Tēvzeme", "Dziedonis", "Gaudeamus"); 8 sieviešu kori ("Spīgo", "Venda", "Ausma", "Minjona", "Balta", "Rūta", "Dzintars", "Atbalss"), informē XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Finālā korus vērtēs starptautiska žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija). Kopumā dalībai "Dziesmu karos" izvirzīti 39 kori – tiks noskaidroti labākie Latvijas amatierkori jaukto, vīru, sievu un senioru koru grupā. Senioru grupā sacentīsies 5 kori, kuri dalībai finālam tika izvirzīti uzreiz pēc skašu rezultātiem.

"Dziesmu kari" būs skatāmi LTV 7 (senioru, vīru un sieviešu kori), replay.lv, visiemltv.lv. Pateicoties tehnoloģiskajam atbalstam no "Samsung", Dziesmu karus būs iespējams skatīties arī uz lielā ekrāna Brīvības laukumā, norāda I. Vasiļjeva.

XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta "Swedbank", "Elektrum", "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), kā arī "Rimi", "Squalio" un "Circle K Latvia".

Koru uzstāšanās secību iespējams uzzināt šeit, bet "Dziesmu karu" programma pieejama šeit.