19.06.2018 16:36

Jūrmalā gaidāms otrais starptautiskais teātra un kino mūzikas festivāls "Jūras pērle"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Jūrmalā gaidāms otrais starptautiskais teātra un kino mūzikas festivāls "Jūras pērle" facebook.com/"Amber Way"

No 30. jūlija līdz 3. augustam Jūrmalā Dzintaru koncertzālē norisināsies otrais starptautiskais teātra un kino mūzikas festivāls "Jūras pērle". Šogad kūrortu apmeklēs vairāk nekā 140 populāru aktieru, režisoru, producentu, scenāristu, komponistu no Krievijas, Latvijas, Lietuvas un citām valstīm.

Skatītājus gaida piecas neaizmirstamas dienas kopā ar iemīļotajiem māksliniekiem: koncerti, sporta spēles pludmalē, radošās tikšanās, ballītes un daudz kas cits, informē festivāla organizatori – kompānija "Amber Way".

"Jūrmala arī agrāk vienojusi dažādu tautību cilvēkus no dažādām valstīm, un tā notiek arī tagad. Mūsu mērķis ir pievērst uzmanību Jūrmalai kā kūrortam, kurā notiek pasaules līmeņa festivāli," norāda producentu firmas "Amber Way" vadītāja Ilona Anna Kuzņecova. "Mēs nevēlamies sevi salīdzināt ar Kannu festivālu, taču īstenosim ideju šajā virzienā. "Jūras pērles" leģendas atdzimšana turpinās: mēs ticam, ka mūsu Jūrmala ar jaunu zīmolu "Jūras pērle" kļūs par spilgtu parādību mūzikas, teātra un kino festivālu pasaulē."

30. jūlijā festivāla atklāšanas koncerts būs veltīts slavenās Rīgas kinostudijas 70 gadu jubilejas svinībām. Programmā iekļautas dziesmas un mūzika no kinofilmām un mūzikliem, kas filmēti Rīgā un leģendārās kinostudijas paviljonos. Skatītājus gaida tikšanās ar iemīļotajiem māksliniekiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Koncertā piedalās: Raimonds Pauls, Juris Žagars, Rēzija Kalniņa, Arnis Līcītis, Mirdza Martinsone, Juris Strenga, Vlads Bagdons, Regimants Adomaitis, Jozs Budraitis, Vladimirs Kačans, Valdis Pelšs, Romualds Ramanausks, Rims Tumins, Mansurs Tašmatovs un citi.

Nākamā festivāla diena būs veltīta teātrim. Skatītāji baudīs vairāku teātru, tostarp Ļenkom, Ļensovet, labāko Latvijas teātru, ģeniālo izrāžu mūziku. Programmā iekļauti fragmenti no teātra izrādēm, kuriem mūziku komponējis Aleksejs Ribņikovs un Genādijs Gladkovs. Vienā koncerta daļā populāri mākslinieki izpildīs Vladimira Visocka dziesmas kinofilmām. Vakara programmā priecēs Valentīnas Talizinas, Alisas Freindlihas, Irinas Medvedevas, Valērijas Lanskajas un citu mākslinieku uzstāšanās, vēsta organizatori.

1. augustā festivāla viesus gaida tikšanās ar iemīļoto režisoru – Leonīda Gaidaja un Georgija Danelija – daiļradi un mūziku, kas skan viņu ģeniālajos kinodarbos. Skatītāji uz skatuves redzēs Irinu Alferovu, Annu Boļšovu, Mihailu Bojarski, Igoru Verņiku, Dmitriju Djuževu un daudzus citus māksliniekus. Visas dziesmas izpildīs slaveni aktieri. Īpašs notikums būs Ivara Kalniņa jubilejas svinības.

Dienu vēlāk gaidāms koncerts, kas būs veltīts filmām un populāriem seriāliem, kuri filmēti NVS valstu kinostudijās, tajā piedalīsies mākslinieki, kas spēlējuši un dziedājuši šajos kinodarbos. Programmā ieplānoti pārsteidzoši aktieru dueti ar Fjodora Dobronravova, Oļesjas Žeļeznjakas, Annas Kovaļčukas, Tatjanas Kravčenko, Gošas Kucenko un citu aktieru dalību, norāda rīkotāji.

3. augustā, festivāla noslēguma dienā, skanēs mūzika un dziesmas, kas izdaiļojušas pasaules kino šedevrus un mūziklus. Šajā dienā skatītāji redzēs un dzirdēs gan pasaulē populārus komponistus, gan tautā ļoti iemīļotus māksliniekus. Koncertā piedalās: Maksims Dunajevskis, Sergejs Zaharovs, Leonīds Serebreņņikovs, Irina Medvedeva, Igors Livanovs, Valērija Lanskaja un daudzi citi.

Katru dienu festivāla vakara programma turpināsies ar afterparty atpūtas kompleksā "X.O Beach Lounge & Club", kur daudz privātākā gaisotnē būs iespēja tikties ar festivāla viesiem un paklausīties populāru muzikālo kolektīvu un mākslinieku uzstāšanos, informē organizatori.