05.06.2018 14:52

Saulgriežu noskaņās Rīgā ieskandinās Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkus "Gaudeamus"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Saulgriežu noskaņās Rīgā ieskandinās Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkus "Gaudeamus" publicitātes

10. jūnijā plkst. 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, ieskandinot XVIII Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkus "Gaudeamus", kas gaidāmi Igaunijā, vasaras saulgriežu noskaņās notiks koncerts, kas pulcinās Latvijas augstskolu korus, dejotājus un mūziķus.

XVIII Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki šogad norisināsies no 22. līdz 24. jūnijam Tartu, Igaunijā, informē "Gaudemaus XVIII" komunikācijas koordinatore Latvijā Aija Melbārde.

Tā kā vērienīgie studentu svētki šogad notiek laikā, kad Baltijā tiek svinēti vasaras saulgrieži, "Gaudeamus" organizatori devuši uzdevumu dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sagatavot šīm noskaņām atbilstošu repertuāru. XVIII Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā Līgo svētku tematika atklāsies visā tās burvībā, mūzikā un dejās izdzīvojot skaistās un maģiskās sajūtas, kas sevišķi krāšņi un izteiksmīgi starp cilvēkiem uzplaukst tieši vasaras saulgriežu laikā.

Koncerta apmeklētāji varēs baudīt dziesmu un deju izlasi no Tartu gaidāmā deju lielkoncerta "Līgo nakts mistērija" un noslēguma koncerta "Jāņu dziesmas". Latvijas koru programmā skanēs gan Jurjānu Andreja "Lūk, roze zied" un Emīla Dārziņa "Nāru dziesma", gan arī Selgas Mences tautas dziesmas apdare "Gara, gara šī naksniņa" u.c. Savukārt dejotāji koncerta programmā apliecinās, ka Jāņu nakts ir brīnumu nakts, un šos svētkus svinēt aicināti ir visi, neaizmirstot par latviešu tautas tradīcijām, norāda A. Melbārde.

Koru programmas mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Ilze Valce, deju programmas virsvadītāji – Rolands Juraševskis, Ilze Mažāne un Elita Treilone, pūtēju orķestru virsvadītājs ir Māris Martinsons, savukārt režisors – Jānis Siliņš. Ieeja ieskaņas koncertā ir bez maksas.

Studentu dziesmu svētku tradīcija aizsākās Igaunijā 1956. gada Dziesmu svētku laikā. "Gaudeamus" pārmaiņus, lielākoties, ik pēc četriem gadiem, notiek kādā no Baltijas valstīm. Iepriekšējo reizi studentu svētki notika 2014. gadā Latvijā, Daugavpilī, vēsta A. Melbārde.

Plašāk par šā gada festivāla programmu var lasīt šeit.