31.05.2018 12:25

Foto: "Lido" atpūtas centrs pārdēvēts par "Skanīgāko tautas dancotavu"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto: "Lido" atpūtas centrs pārdēvēts par "Skanīgāko tautas dancotavu" publicitātes

Lai cildinātu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, nosaukumu mainījis "Lido" atpūtas centrs Krasta ielā, kas turpmāko mēnesi tiks dēvēts par "Skanīgāko tautas dancotavu".

Līdz ar nosaukuma maiņu atpūtas centrs nodots jaunu saimnieku – tautas deju dejotāju – rokās. Ikviens svētku dalībnieks aicināts izmantot centru kā tikšanās un pulcēšanās vietu, savukārt deju entuziastiem tiks organizētas bezmaksas tautas deju nodarbības un iespēja uzstāties "Lido" tautas deju lielkoncertā, atklājot Dziesmu un Deju svētku nedēļu.

""Lido" lepojas, ka Dziesmu un Deju svētkos varēs gādāt par brīvprātīgajiem no visas sirds – tas nozīmē, ka "Lido" nodrošinās teju astoņus tūkstošus maltīšu 1500 svētku brīvprātīgajiem. "Lido" vienmēr ir godinājis latviskās tradīcijas, tādēļ aicinām ikvienu, kas nav tiešā veidā iesaistīts, piedalīties, mācīties deju soļus un svinēt Dziesmu un Deju svētkus," izsludinot jauno atpūtas centra nosaukumu, atzīmēja Māris Blumbergs, AS "Lido" valdes priekšsēdētājs.

Līdz pat svētku noslēgumam "Skanīgākā tautas dancotava" ("Lido" atpūtas centrs Krasta ielā) būs vieta, kur tikties visiem svētku dalībniekiem un kur ikvienam būs iespēja kļūt par tautas deju dejotāju un svētku dalībnieku. Visiem jaunajiem dejotājiem būs iespēja kļūt par daļu no "Lido" tautas deju lielkoncerta, ar ko 29. jūnijā tiks ieskandināta Dziesmu un Deju svētku nedēļa.

Pasākumā kopā ar "Lido" līdzšinējiem saimniekiem piedalījās arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Iedzīvinot jauno nosaukumu, kā pirmie pasākuma laikā dejā metās tautas deju ansamblis "Dardedze". Savas tautas deju prasmes demonstrēja arī Māris Blumbergs.

Savukārt Ilmāra Dreļa vadībā pirmos tautas deju soļus drosmīgi apguva olimpieši Madara Palameika un Aleksandrs Samoilovs, izpildot vienu no atraktīvākajām latviešu tautas dejām "Cūkas driķos" un parādot, ka tautas mantojumu var apgūt ikviens.