25.05.2018 13:34

Saulkrastos un Ikšķilē pirms Jāņiem viesosies Dailes teātris un "Skroderdienas Silmačos"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Saulkrastos un Ikšķilē pirms Jāņiem viesosies Dailes teātris un "Skroderdienas Silmačos" publicitātes

17. jūnijā Saulkrastu estrādē un 22.jūnijā Ikšķiles estrādē ar brīvdabas izrādi "Skroderdienas Silmačos" viesosies spilgtākie Dailes teātra aktieri. Skatītājus priecēs pilnīgi jauns iestudējums Intara Rešetina skatījumā.

Bez R. Blaumaņa lugas svētku sajūta nemaz nav iedomājama, jo "Skroderdienas" ir Līgo svētku pirmais priekšvēstnesis. Saglabājot lugas tradicionālās vertības, jaunuzvedums pieslīpēts mūsdienu skatītājam, lai pārlaicīgo lugu varētu pilvērtīgi izbaudīt visu paaudžu skatītāji. Ar izrādi arī paredzēts atzīmēt divas lielas jubilejas – Latvijai 100 un Rūdolfam Blaumanim 155.

"Blaumaņa trāpīgais cilvēcības, mīlestības, latvietības kods, kas caurstrāvo viņa daiļradi, ir pāri visam!" par lugas autoru saka Intars Rešetins. ""Skroderdienas Silmačos" ir visiem zināma, jautra, muzikāla, viegla, bet tajā pašā laikā smeldzīga un patiesa fabula. Šī ir mana pirmā iepazīšanās ar Blaumani, kā pirmā mīlestība, kas paliek atmiņā uz visu mūžu."

Lomās iejutīsies Dailes teātra aktieri Vita Vārpiņa (Antonija), Artis Robežnieks (Aleksis), Mārtiņš Upenieks (Kārlēns), Aija Dzērve (Elīna), Kaspars Zāle (Pindaks), Sarmīte Rubule (Pindacīša), Ieva Florence (Ieviņa), Lidija Pupure (Bebene), Akvelīna Līvmane (Tomuļu māte), Ģirts Ķesteris (Dūdars), Marģers Eglinskis (Rūdis), Āris Rozentāls (Ābrams Vulfsons), Aldis Siliņš (Joske), Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum). Režisors: Intars Rešetins.
Biļetes (no 10 eiro) "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.