10.05.2018 11:56

Augustā baleta festivālā Jūrmalā viesosies izcili baletdejotāji no dažādām pasaules valstīm

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Augustā baleta festivālā Jūrmalā viesosies izcili baletdejotāji no dažādām pasaules valstīm publicitātes

19. starptautiskajā baleta festivālā "Baleta zvaigznes Jūrmalā", kas norisināsies 4. augustā Dzintaru koncertzālē, viesosies baleta izcilības no Vācijas, Horvātijas un Šveices baleta trupām, pārstāvot Austrāliju, Koreju, Meksiku, Itāliju, Ukrainu un, protams, arī Latvijas Nacionālo baletu.

Festivāla viesu vidū būs Štutgartes Baleta teātra vadošā soliste Hjodžuna Kana (Hyo-Jung Kang) (Koreja), kura dejos pārī ar Pablo fon Šternenfelsu (Pablo von Sternenfels) (Meksika). Hjodžuna Kana apguvusi baletu Seulā un Kirova Baleta akadēmijā Vašingtonā. Pablo fon Šternenfelss skolojies Čikāgas, Mehiko un Kubas baleta skolās. Meksikāņu dejotājs 2017. gadā Štutgartē veiksmīgi debitēja arī kā horeogrāfs, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Īpaši viesi Jūrmalā būs arī divi itāļu dejotāji no Ženēvas Lielā teātra – Simone Repele (Simone Repele) un Saša Riva (Sasha Riva). Abi mācījušies prestižajā Džona Noimaijera baletskolā Hamburgā, bet tagad dejo Ženēvā. Ievērības vērts ir Ženēvas baleta trupas darbības modelis, kas dod priekšroku jauniem horeogrāfiem, ļaujot tiem strādāt bez jebkādiem ierobežojumiem. Ženēvas Lielais teātris ir bijis starta laukums tādām mūsdienu horeogrāfijas zvaigznēm kā Saburo Tešigavara (Saburo Tesigavara), Bendžamins Milpjē (Benjamin Millepied), Sidi Larbi Čerkaui (Sidi Larbi Cherkaoui), Andonis Foniadakis (Andonis Foniadakis), Emanuels Gats (Emanuel Gat) un citiem.

Tomēr šis vēl nav viss festivāla dalībnieku saraksts, jo pasākuma organizatori cer tuvākajā laikā baleta cienītājiem sagādāt vēl ne vienu vien pārsteigumu. Pateicoties festivāla ilggadējā vadītāja un dvēseles – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskā vadītāja Aivara Leimaņa – aizrautībai un baleta mākslas mīlestībai, festivāls joprojām aug un pilnveidojas, sagādājot tradicionālos baleta svētkus Latvijas iedzīvotājiem un Jūrmalas viesiem, norāda M. Pučka.