26.04.2018 20:17

Iznāks grāmata, kurā savus stāstus atklāj olainieši

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Iznāks grāmata, kurā savus stāstus atklāj olainieši publicitātes

4. maijā Baltā galdauta svētku ietvaros tiks atvērta Anitas Mellupes dokumentālā grāmata "Ar Olaini sirdī", kurā apkopoti daudzu olainiešu stāsti par pašu pieredzētajiem un dzimtas atmiņā glabātajiem dzīves līkločiem.

Katrai pilsētai, novadam vai pagastam ir savi stāsti. Katrai vietai – savi varoņi un laikmeta liecinieki. Pirms pusgadsimta Olainē – jaunajā pilsētā – saplūda spēki, ko šodienas terminoloģijā dēvē par cilvēkresursiem. Vairums no viņiem palika uzticīgi gan savai vietai, gan vērtību ideāliem. Šī grāmata ir sava veida emocionālā enciklopēdija, kurā ikviena lapaspuse atklāj kāda olainieša dzīves ceļu, veidojot Olaines vēsturi, pavēstīja novada pašvaldībā.

Grāmatas autore Anita Mellupe uzsver, ka šajā grāmatā ikviens var satikt arī sevi: "Lai gan novadnieku dzīve katram aizrit savā tempā un pārvarot individuālus šķēršļus, dzīvesstāsti ir kā strauti: saplūst vienā upē, kuras krastos atmiņa izgaismo daudz radniecisku ainu. Olainieši ir bagāti ar savu vienkāršo un darbīgo dzīvesveidu – viņi ieradās šajā vietā, lai celtu un strādātu, nevis tukši runātu, zīmētos vai dzīvotu uz kāda cita rēķina. Par to vēsta šī grāmata, kas nav lasāma steigā."

Grāmatas atvēršanas svētki notiks 4. maijā pie balti klātiem galdiem Olaines kultūras centra parkā. Pasākuma sākums plkst. 12.00.