19.04.2018 10:38

Foto: "Zodiaks", "Sīpoli" un "Turaidas Roze" satiksies ģitārista Aivara Gudrā jubilejas koncertā Ādažos

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Foto no CD "Saucēja balss" atvēršanas pasākuma Foto no CD "Saucēja balss" atvēršanas pasākuma Kaspars Filips Dobrovolskis

Jau pavisam drīz – 6. maijā – vērienīgā koncertā Ādažu kultūras centrā satiksies savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu "Zodiaks", "Sīpoli" un "Turaidas Roze" dalībnieki, uzsākot izcilā latviešu ģitārista Aivara Gudrā 60 gadu jubilejas koncertturneju "Dvēseles 6 stīgas".

Speciāli šiem koncertiem apvienojusies lieliska mūziķu komanda: dziedātāji Olga Rajecka, Zane Gudrā, Ieva Sutugova, Uģis Roze un Zigfrīds Muktupāvels, komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns, kā arī mūziķi Raimonds Ozols (vijole), Juris Kristons (taustiņi), Modris Laizāns (bass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Andis Klučnieks (flauta, stabules) un, protams, par Latvijas "zelta ģitāristu" dēvētais Aivars Gudrais, kurš tieši šajā dienā svinēs savu jubileju.

"Uzsvaru liksim uz visu laiku labākajām dziesmām lielisku solistu sniegumā un izcilu instrumentālo mūziku no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades: "Lielais Alberts", "Elpo", "Nelaid, māte, bērnus mežā", "Apvij rokas", fināls no mūzikas kinofilmai "Pūt, vējiņi", "Taisnība", "Tēvu zeme" u.c. skaņdarbi," pauda Aivars Gudrais, sakot paldies visiem mūziķiem, kas ar lielāko prieku piekrituši piedalīties šajos koncertos.

"Viņš nerunā un nedzied, taču no savas ģitāras Aivars izvilina tādas skaņas, kas līdzīgas cilvēka balsij," teic koncertturnejas producents Aigars Dinsbergs, savukārt dziedātāja Olga Rajecka, kura Aivaru pazīst vairāk nekā trīsdesmit gadus, ir pārliecināta: "Aivars ir izcils ģitārists un dvēseles stīgu pavēlnieks! Un es ar lielu prieku un gandarījumu piedalīšos šajos koncertos, lai būtu kopā ar Aivaru Gudro, Jāni Lūsēnu, Mārtiņu Braunu. Ceru, ka šie komponisti nekad mūžā viņu neatstās, lai būtu kopā šī pavasara lielajos koncertos."

Komponists Jānis Lūsēns, kurš vienlaikus ar Aivaru Gudro studējis Konservatorijā, atzīst: "Viņa ģitāras skanējums tāpat kā īpašas balss tembrs ir atpazīstams un kļuvis par sava veida zīmi. Aivara izcilā ģitārspēle ir devusi spožu un kaislīgu krāsu kopējā skanējumā grupās "Sīpoli" un "Turaidas Roze" un izteikti tas dominē sadarbībā ar komponistu Imantu Kalniņu."

"Aivaru Gudro ilgus gadus pazīstu kā savdabīgas un smalkas skaņas veidotāju, un tembrāli viņš ir ļoti interesants mūziķis," atzīst komponists Mārtiņš Brauns, par Aivara nokļūšanu grupā "Sīpoli" ar smaidu sakot – "viņš vienmēr ir zinājis, kas ir vislabākais. Turklāt Aivars "Sīpolu" laikā tika pie iesaukas "Pāvs" – tas ir īpašs stāsts! – un patiesībā viņš Konservatorijas laikā apguvis arī klarnetes spēli..." Mārtiņš Brauns itin labi zina arī to, kā Aivars Gudrais ticis pie savas "Gibson" ģitāras, kas allaž izcēlusies ar neatkārtojamu skanējumu.

Savukārt mūzikas žurnālists Uldis Rudaks atceras, ka "astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists "uz izķeršanu". Aivars uz skatuves no instrumenta stīgām spēj izvilināt skaņas, kas rada plūstošu skaņu ainavu. Šo Gudrā spēju un īpašo vibrāciju pazina un savās kompozīcijās izmantoja labākie latviešu komponisti, kuri vadīja rokgrupas – Mārtiņš Brauns "Sīpolos", Jānis Lūsēns "Zodiakā", Imants Kalniņš Turaidas Rozē."

Aivara Gudrā jubilejas koncerti "Dvēseles 6 stīgas" notiks arī 10.maijā Jelgavas kultūras namā, 11. maijā Valmieras Kultūras centrā, 12. maijā Liepājas OC Rožu zālē, 18. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī, 19. maijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis", 2.jūnijā Latgales vēstniecībā GORS. Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.