21.03.2018 17:25

Dainis Kalns: Ar operu "Andrē Šenjē" varam pierādīt spēju izdarīt to, ko pārējā Eiropa nevar

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dainis Kalns: Ar operu "Andrē Šenjē" varam pierādīt spēju izdarīt to, ko pārējā Eiropa nevar arhīvs

Ar Umberto Džordāno operu "Andrē Šenjē" varam pierādīt spēju izdarīt to, ko pārējā Eiropa nevar, preses konferencē par šovasar gaidāmo 26. Starptautisko Siguldas opermūzikas svētkiem izvēlēto uzvedumu pauda pasākuma organizators Dainis Kalns.

Latvijā šī opera iestudēta vien divas reizes - 1928. un 1937. gadā. Pēc Kalna teiktā, latvieši šo operu nav centušies atkārtoti iestudēt jau vairāk nekā 80 gadus, jo "tam nepieciešami izcilākie dziedātāji", kuri, viņaprāt, ir atrasti. Galvenās operas uzvedumā izpildīs Jānis Apeinis un Maija Kovaļevska, Kamens Čanevs, Ilona Bagele, Irma Pavāre, Mihails Čulpajevs un Krišjānis Norvelis.

Kalns arī pauda pārliecību, ka pagājušajā gadā svētku rīkotāji bija sev uzstādījuši līdzvērtīgi augstu latiņu, izvēloties pirmo reizi Latvijā iestudēt Džuzepes Verdi operu "Falstafs".

Iestudējuma režisors Edmunds Freibergs norādīja, ka šogad operas laikā tiks izmantoti īpaši sagatavoti video materiāli, ar kuru palīdzību uz ekrāniem tiks radīta izrādes atmosfēra un tās mūzikai atbilstoša atmosfēra. Gan dziedātājs Apeinis, gan arī Freibergs gaidāmo izrādi aprakstīja kā emocionālu, neparastu un skaistu stāstu par mīlestību.

Savukārt Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA) pauda, ka līdz vasarai atjaunotā Siguldas pilsdrupu estrāde radīs papildu pārsteigumu svētku apmeklētājiem, radot citādāku kopējo noskaņu nekā iepriekšējos gados.

Kā ziņots, Opermūzikas svētki Siguldā norisināsies no 27.jūlija līdz 29.jūlijam, un tajos uzstāsies tādi mākslinieki kā Margarita Balanas, Daumants Liepiņš, Madara Liepiņa, Marina Rebeka Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi, kā arī svētku koris un orķestris.