20.03.2018 10:21

Jaunie Latvijas komponisti un mūziķi tiksies mūzikas jaunrades konkursā Ādažos

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Jaunie Latvijas komponisti un mūziķi tiksies mūzikas jaunrades konkursā Ādažos publicitātes

23. martā Ādažu kultūras centrā pulcēsies jaunie Latvijas komponisti un mūziķi, lai piedalītos mūzikas jaunrades konkursā "Skaņuraksti Ādažos", kas notiks festivāla "Latvijas jaunās mūzikas dienas 2018" ietvaros.

Šogad konkursā piedalīsies 32 jaunie komponisti un tikpat daudz jauno atskaņotājmākslinieku no Liepājas, Saldus, Engures, Alūksnes, Balviem, Amatas, Salaspils, Madlienas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem. Konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 15 gadiem, kuri apgūst kompozīciju vai kā citādi nodarbojas ar mūzikas jaunradi.

Latvijā šis ir vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem, īpaši tādēļ, ka kompozīcijas stundas skolās ir retums. Konkursa dalībnieki piedalās ar vienu vai divām kompozīcijām, ko atskaņo audzēkņi no savas mācību iestādes, informē konkursa koordinatore Anna Veismane.

Konkursu jau piekto gadu organizē Ādažu Mākslas un mūzikas skola, Ādažu novada dome un Latvijas Komponistu savienība. Žūrijā šogad aicināti: komponists, JVLMA docētājs Jānis Petraškevičs, LKA lektors, komponists Jēkabs Nīmanis un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas Mācību daļas vadītāja Signe Kuka-Ruduka.

Topošos komponistus atbalsta un konsultē tādi Latvijā pazīstami komponisti pedagogi kā Marina Gribinčika, Laura Gustovska, Vineta Līce, Imants Zemzaris, Evija Skuķe, Anitra Tumševica un Anna Veismane, norāda konkursa koordinatore.

Stiklā veidotās laureātu balvas ir tematiski saistītas ar mūziku un ir neatkārtojami mākslas darbi, kas visa gada garumā tapuši Ādažu Mākslas un mūzikas skolas Mākslas nodaļā skolotājas Māras Ārentes pārraudzībā. Katrs konkursa dalībnieks saņems arī savas kompozīcijas audio ierakstu. Savukārt Latvijas Komponistu savienība piešķirs īpašās LKS balvas un LMIC izdotos latviešu mūzikas albumus.

Klausītāji aicināti apmeklēt konkursu Ādažu kultūras centra Ceriņu zālē plkst. 13.30, kā arī Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestra koncertu un apbalvošanas ceremoniju plkst. 16.30, vēsta A. Veismane.