13.03.2018 11:36

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Carnikavā veido kopizstādi "Sapņu ķērāji"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Carnikavā veido kopizstādi "Sapņu ķērāji" publicitātes

17. martā plkst. 17.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde "Sapņu ķērāji", kas ir iekļauta simtgadei veltītā izstāžu ciklā "Latvijas sapņi".

"Tradicionāli sapņu ķērāji ir amuleti, kas uztur saikni ar garu pasauli un palīdz orientēties sapņos. To pamatuzdevums – šķirot labos sapņus no sliktajiem. Te sapņu ķērāji esam mēs paši – Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Sapņot nozīmē radīt un radīt nozīmē sapņot," tā par izstādi saka tās veidotājas – mākslinieces Kristīne Rublovska, Laura Veļa, Kristīne Martinova, Kristīne Kutepova un Dārta Lote Bērziņa.

Kopizstādē varēs aplūkot gleznas un telpiskus objektus, kas ļaus skatītājiem ielūkoties sapņu pasaulē, bet pašā izstādes atklāšanas dienā būs iespēja pagulēt īpašā sapņu dīvānā un piedalīties radošās meistardarbnīcās bērniem, tāpat gan lieli, gan mazi apmeklētāji varēs uzzīmēt savu sapni ar gaismas palīdzību, informē Carnikavas tautas nama "Ozolaine" vadītājas vietniece Agnija Saprovska.

Ekspozīcija apskatāma Carnikavas tautas namā "Ozolaine" līdz 25. aprīlim un iekļauta izstāžu triloģijā, kas jau trešo gadu, gatavojoties Latvijas simtgadei, norit Carnikavas tautas namā "Ozolaine". 2018. gads veltīts tēmai "Latvijas sapņi" un iezīmēs nākamās simtgades dimensiju.

Izstāde notiek sadarbībā ar biedrību "Latvian Artists", kas veicina mākslas un kultūras pasākumus ārpus lielpilsētām, norāda A. Saprovska.