20.02.2018 10:46

Dzintaru koncertzālē uzstāsies pasaulslavenais amerikāņu džeza saksofonists Gregs Osbijs

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dzintaru koncertzālē uzstāsies pasaulslavenais amerikāņu džeza saksofonists Gregs Osbijs publicitātes

9. martā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē Jūrmalā ciklā "Jūrmala Jazz" ar vienīgo koncertu Latvijā Eiropas tūres ietvaros uzstāsies pasaulslavenā amerikāņu saksofonista Grega Osbija (Greg Osby) kvartets.

Virtuozais amerikāņu saksofonists Gregs Osbijs ar sev raksturīgo moderno muzicēšanas stilu jau vairāk nekā 20 gadu pelnīti saņēmis kritiķu un klausītāju uzslavas. Mūziķis prasmīgi manevrē starp liriskām, ritmiskām un harmoniskām kompozīcijām, veidojot neparastu un neaizmirstamu skanējumu, norāda Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Izcilais džeza mūziķis četrus gadus pēc kārtas (2000–2004) saņēmis Džeza žurnālistu asociācijas balvu kā labākais alta saksofonists un prestižā "Blue Note Records" paspārnē izdevis 15 albumu.

Papildus aktīvai muzikālajai karjerai Gregs Osbijs daudz laika velta izglītojošām aktivitātēm. Viņš ir bijis pasniedzējs Baltimoras un Filadelfijas mūzikas universitātes un Bērklija Mūzikas koledžas džeza programmās, vadījis meistarklases un lekcijas prestižākajās pasaules mūzikas augstskolās, tostarp arī Hārvarda Universitātē, vēsta M. Pučka.

Kopā ar Gregu Osbiju (saksofons) koncertā muzicēs viņa virtuozie kolēģi – Jakubs Plužeks (Jakub Płużek) (klavieres), Makss Muha (Max Mucha) (kontrabass) un Ivars Arutjunjans (sitaminstrumenti).

Grega Osbija kvarteta koncerts notiks cikla "Jūrmala Jazz" ietvaros, kas klausītājiem Dzintaru koncertzālē piedāvā baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules, atzīmē M. Pučka.