01.02.2018 12:54

Foto: Ģitārists Kaspars Zemītis atklāj otro solo albumu "Vētra klusumā"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto: Ģitārists Kaspars Zemītis atklāj otro solo albumu "Vētra klusumā" Andris Barbāns

Mūzikas namā "Daile" 31. janvārī, pulcējot draugus, radus, atbalstītājus un mākslinieka mūzikas mīļotājus, ar koncertu tika atklāts Kaspara Zemīša otrais solo albums "Vētra klusumā".

Koncertā skanēja skaņdarbi no jaunā albuma – Emīla Dārziņa brīnišķīgais skaņdarbs "Melanholiskais valsis", tautas dziesmu apdares un viņa paša komponētie skaņdarbi. Muzikālos stāstos piedalījās arī deju skolas "Dzirnas" dejotāji.

"Šķiet, viena no šodienas lielajām problēmām ir atrast klusumu, jo ikdienā mēs skrienam un visu laiku aktīvi darbojamies, aizmirstot, ka jāatrod laiks savējiem un sev pašam. Un otrādi – brīžos, kad mums ir laiks sev, kad esam vienatnē, mēs spējam pārdzīvot lielākās vētras un uzdot nozīmīgākos jautājumus. Tas mūs paceļ, izkustina un aizkustina, atstāj dziļus nospiedumus un spēj mainīt mūsu dzīvi. Manā dzīvē viena no tādām "vētrām" ir mūzika, savukārt "vētra klusumā" ir tie brīži, kad esmu vienatnē ar ģitāru. Tieši tie ir mani laimes un iedvesmas brīži, un tās ir manas vētras klusumā," jaunā albuma nosaukumu komentē ģitārists Kaspars Zemītis.

"Albums "Vētra klusumā" atspoguļo mani kā ģitāristu, kā komponistu, un to, kā jūtu ģitāru. Svarīgākais, ko esmu sapratis – tā nav klasiskā, mūsdienu vai perkusīvā ģitāra, tas ir instruments, kādu to redzu es. Man, tāpat kā ikvienam māksliniekam, ir svarīgi, lai tas, kas iedvesmo, atspoguļotos albumā. Iespējams, es neesmu tik profesionāls, lai uzrakstītu skaņdarbu tad, kad man to kāds pasūtina, jo man ir jāgaida, kamēr tas "atnāk". Un tad, kad skaņdarbs ir "atnācis", tad tas arī top."

Kā informēja K. Zemīša pārstāve Inga Zālīte, albums tuvākajā laikā būs nopērkams lielākajās tirdzniecības vietās un mūzikas veikalos Latvijā, kā arī straumēšanas servisos. Pēc albuma atklāšanas februārī sekos koncertu tūre pa Latvijas lielākajām koncertzālēm kopā ar deju skolas "Dzirnas" dejotājiem, Rīgas Doma zēnu kori diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā un Jelgavas kamerorķestri Aigara Meri vadībā.

Parādot savas svarīgākās muzikālās sadarbības, katrā koncertā kopā ar mākslinieku muzicēs īpašie viesi – Daumants Kalniņš 10. februārī Rēzeknē, Intars Busulis 14. februārī Rīgā, Linda Leen 22. februārī Cēsīs, un kāds noslēpumainais viesis 22. februārī Jelgavā, padarot katru no četriem koncertiem par unikālu māksliniecisku vienību.

Biļetes – "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.