19.01.2018 10:07

Izziņo 2018. gada Jūrmalas festivāla programmu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Izziņo 2018. gada Jūrmalas festivāla programmu publicitātes

Jau ceturto gadu Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu priecē krāšņākais vasaras notikums – Jūrmalas festivāls, gādājot par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. No 24. līdz 28. jūlijam koncertzālē paredzēti pieci krāšņi koncerti.

Jūrmalas festivāla atklāšanas koncertā "Dzimuši Latvijā" 24. jūlijā būs iespēja tikties ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību – operdziedātāju Kristīni Opolais, akordeonisti Kseniju Sidorovu, baritonu Kalvi Kalniņu, ģitāristu Miku Akotu un vijolniekiem Vinetu Sareiku un Daniilu Bulajevu. Viņiem uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves pievienosies unikāls Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris, kura sastāvā muzicēs labākie Latvijas jaunie mūziķi. Koncerta diriģents – starptautiski atzītais Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs Ainārs Rubiķis, pavēstīja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

25. jūlijā Dzintaru koncertzāles atjaunotajā vēsturiskajā mazajā zālē uz solokoncertu aicinās publikas iemīļotā un starptautiski atzītā akordeoniste Ksenija Sidorova. Mūziķe ar savu meistarību un personības šarmu ir kļuvusi par šā instrumenta vēstnesi pasaulē. Viņas izpildījums sniedzas pāri žanra robežām un ar atzinību tiek uzņemts pasaules ievērojamākajās koncertzālēs. Jūrmalas festivālā virtuozā akordeoniste priecēs klausītājus ar skaņdarbiem no Pjotra Londonova, Sergeja Rahmaņinova, Astora Pjacollas, Alfrēda Šnitkes, Morica Moškovska un citu komponistu daiļrades.

26. jūlijā Jūrmalas festivāls aicina visus klasiskās un klaviermūzikas cienītājus uz īpašu koncertu"3 Osokini", kurā tiksimies ar trīs izciliem pianistiem: tēvu, profesoru Sergeju Osokinu, un dēliem, daudzu starptautisku konkursu laureātiem un spilgtiem mūzikas interpretiem – Andreju un Georgiju Osokiniem. Atceroties pagājušajā vasarā notikušo grandiozo Osokinu dinastijas pianisma manifestāciju Dzintaru koncertzālē, pianisti Osokini gatavo jaunu koncertprogrammu, kurā dzirdēsim Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Frederika Šopēna, Sergeja Rahmaņinova, Morisa Ravēla un Johana Štrausa klaviermūzikas šedevrus!

Festivāla programmā šogad atgriežas programma "Brodvejas mūziklu zelta izlase", kuru klausītāji varēs baudīt 27. jūlija vakarā. Koncertā mūziklu zvaigznes no Londonas Demians Hamblijs un Adrians der Gregorjans kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri un diriģentu Robertu Pērvisu no Lielbritānijas izpildīs skaistākās ārijas un duetus no Leonarda Bernsteina, Ričarda Rodžersa, Endrjū Loida Vēbera, Kola Portera un citu komponistu mūzikliem.

Jūrmalas festivāls noslēgsies 28. jūlijā ar krāšņu galā koncertu, kurā uzmirdzēs pasaulslavenais operdziedātājs un Jūrmalas festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko (tenors), starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Alise Zinovjeva (soprāns) un izcilākais latviešu basbaritons Egils Siliņš. Kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri viņi izpildīs skaistākās operu ārijas.

Biļetes uz Jūrmalas festivāla koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.