12.01.2018 17:12

Martā Ādažus apmeklēs "Platonovs un viņa sievietes"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Martā Ādažus apmeklēs "Platonovs un viņa sievietes" publicitātes

Liepājas teātrī sezonas beigās režisora Dž.Dž. Džilindžera vadībā tapa krievu dramaturga Antona Čehova lugas "Platonovs" iestudējums "Platonovs un viņa sievietes". Martā iestudējumu būs iespējams noskatīties Slampes kultūras pilī, Daugavpils teātrī, Krustpils kultūras namā un koncertzālē "Cēsis", kā arī 20. martā Ādažu kultūras centrā.

"Platonovs" ir Antona Čehova pirmā luga, kas sarakstīta 1879. gadā, taču tā publicēta vien 1923. gadā – 19 gadus pēc autora nāves. Lugas četri cēlieni ir 134 lappušu gari, tāpēc parasti, to iestudējot, teksts tiek krietni īsināts. Tā rīkojies arī režisors, turklāt viņš gājis arī tālāk un lugas darbību no 19. gadsimta beigām pārcēlis uz 20. gadsimta 60. gadu Ameriku.

Izrādes varoņi slīgst garlaicībā, līdz pēc ilgākas prombūtnes mājās atgriežas Platonovs un viņa sieva Nensija, saceļot pamatīgu kaislību vētru. Ikdienas mieru pārtrauc gan skaļās ballītes, gan Platonova spēja savaldzināt ikvienu – viņu ciena vīrieši, un vienlaicīgi mīl četras sievietes. Pārāk mīl. Bet cik ilgi tā iespējams turpināties?

Liriskajai komēdijai gan skatuves variantu, gan lugas tulkojumu veidoja pats režisors. Skatuves iekārtojumu veidojis scenogrāfs Kristians Brekte, radot savrupmāju un tās terasi, kurā pārsvarā risinās pirmā cēliena darbība, un skolas vidi, kurā mitinās Platonovs izrādes otrajā cēlienā. Laikam atbilstošus kostīmus radījusi māksliniece Anna Heinrihsone.

Galvenās lomas atveidotājs Egons Dombrovskis par darbu šajā izrādē tika nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai nominācijā "Gada aktieris", saņemot skatītāju balsojuma balvu.

Izrādē piedalās arī aktieri Samira Adgezalova, Signe Dancīte, Mārtiņš Kalita, Agnese Jēkabsone, Anete Berķe, Kaspars Gods, Edgars Pujāts.

Kopā ar režisoru pie izrādes tapšanas strādāja arī gaismu mākslinieks Toms Urstiņš un horeogrāfe Linda Kalniņa.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties gan norises vietās, gan "Biļešu paradīzes" kasēs.