09.01.2018 15:01

Ogrē viesosies Liepājas teātris ar izrādi "Mīlestības neprāts"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ogrē viesosies Liepājas teātris ar izrādi "Mīlestības neprāts" Ziedonis Safronovs

Trešdien, 14. februārī, Ogres novada kultūras centrā viesosies Liepājas teātris, Valentīndienas noskaņās piedāvājot noskatīties traģikomēdiju "Mīlestības neprāts", kas veidota pēc franču dramaturga un režisora Žoela Pomrā lugas "Abu Koreju atkalapvienošanās".

Ž. Pomrā ir viena no spilgtākajām un interesantākajām personībām mūsdienu Francijas teātrī, un tieši par šo darbu autors saņēmis visvairāk balvu. Liepājas teātrī izrādi iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers, informē teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrādi veido atsevišķi, mūsdienīgi, īsi stāstiņi, kurus vieno tēma – mīlestība, līdz ar to skatītāji izrādes laikā izdzīvos daudzu un dažādu varoņu dzīves. Katram aktierim iejūtoties vairākās lomās, skatītājiem tiks piedāvātas gan komiskas, gan sāpīgas, smeldzīgas un pat traģiskas situācijas, un, kā, smejoties komentē aktieris Kaspars Gods, "klasiskus mīlētājus šajā iestudējumā atrast nevarēs", vēsta Liepājas teātra pārstāve.

Žoela Pomrā izrādēs telpu un atmosfēru veido mūzika un gaisma, kas būtisku lomu ieņem arī Džilindžera iestudējumā. Kristiana Brektes radīto nemainīgo scenogrāfiju gaismas niansēs izgaismojis Mārtiņš Feldmanis. Kostīmus iestudējumam veidojusi Ilze Vītoliņa.

Izrādē piedalās aktieri – Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Inese Kučinska, Leons Leščinskis, Edgars Pujāts, Gatis Maliks, Signe Dancīte vai Karīna Tatarinova, Ilze Jura, Anete Berķe, Samira Adgezalova. Katrs no viņiem izspēlēs vairākas lomas, norāda Z. Borga.

"Liepājas teātra iestudējums atklāj, cik dažādas ir attiecības, kurās teorētiski vajadzētu būt mīlestībai. Aizmirstiet par romantiskajām muļķībām no Holivudas kino – šie vairāk ir tādi skaudrie stāsti, kas runā par maldiem, meliem, ilūzijām, cerībām un vēl visu to, ar ko cilvēki mēdz aiztaisīt muti savai prāta balsij un sirdsapziņai. Lai tik modelis glīts. Izrāde pievērš uzmanību tieši rūsai un slēptajiem defektiem," par izrādi rakstījusi kritiķe Līvija Dūmiņa.

Biļetes iespējams iegādāties kultūras centrā un "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.