08.01.2018 17:01

Foto: Dzintaru koncertzālē izskanējis Ziemassvētku festivāls

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto: Dzintaru koncertzālē izskanējis Ziemassvētku festivāls publicitātes

Ar Latvijas Radio kora koncertu "Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi" svētdien Dzintaru koncertzālē izskanēja trešais Ziemassvētku festivāls, kuru apmeklēja vairāk nekā 4000 cilvēku. Tas ir par 30 % vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo festivālu pirms gada.

Jau trešo gadu no 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisinājās krāšņs Ziemassvētku festivāls. Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka atgādina, ka desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tikāmies ar vokālo grupu "Latvian Voices", Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, izcilo pianistu Vestardu Šimku, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, vokālo grupu "The Queen's Six" no Lielbritānijas un citiem māksliniekiem.

Neatņemama programmas daļa bija arī koncerti bērniem "Sniegbaltītes Ziemassvētki" un krāšņs vecgada koncerts ar "Sinfonietta Rīga" un jauno vijolnieku Daniilu Bulajevu. Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivālu noslēgumā baudījām balsu virtuozu – Latvijas Radio kora koncertu "Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumus" ar izcilā krievu komponista Georgija Sviridova pārlaicīgajiem skaņdarbiem diriģenta Sigvarda Kļavas lasījumā.

"Esmu patiesi gandarīts, ka Dzintaru koncertzāles repertuārs ir saistošs mūsu klausītājiem. Mūziķi, kuri aizvadītajā gadā uzstājušies Dzintaru koncertzālē ir kā krāšņa rota jebkurai koncertzālei pasaulē un jebkurš festivāls vai koncertzāle varētu lepoties ar šādu zvaigžņu parādi," uzsver Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

"Šo gadu esam uzsākuši ar Latvijas Radio kora koncertu, kurš pamatoti tiek dēvēts par vadošo profesionālo kori pasaulē un esmu pārliecināts, ka arī turpmākie šī gada notikumi Dzintaru koncertzālē būs saistoši gan Latvijas iedzīvotājiem, gan mūsu viesiem."

2017. gadā abās Dzintaru koncertzāles zālēs kopumā notika 154 pasākumi, kurus apmeklēja 148 259 klausītāji.