08.01.2018 11:11

Komponists Jānis Lūsēns un dziedātāja Ineta Rudzīte aicina uz koncertu Mālpils muižā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto no videoklipa filmēšanas procesa Foto no videoklipa filmēšanas procesa Kaspars Filips Dobrovolskis

10. februārī Mālpils muižā izskanēs jauns muzikāls projekts – komponista Jāņa Lūsēna un dziedātājas Inetas Rudzītes dziesmu cikls "Manā varā". To iedvesmojusi latviešu dzejnieču dzejas zelta izlase – no Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai.

"Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās, un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem tikai tāpēc vien, ka šodien modē ir tikai viss pozitīvais," saka dziedātāja Ineta Rudzīte.

"Manuprāt, ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu kā gaišas skumjas vai to nepieciešamās vientulības devu, kas palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt kā maza meitene, ir jau pagātnē."

Savukārt Jānis Lūsēns atzīst: "Sieviete man vienmēr bijis liels noslēpums, līdz galam neatklāta pasaule. Nezināmais vienmēr ir satraucošs, īpaši – kāda nezināma vara, kas valda pār mums, vīriešiem. Sieviete var būt gan mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būrēja... Gluži tāpat, kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas grandāmas."

10. februāra koncertam "Manā varā" Mālpils muižā sekos koncerti 14. februārī Alūksnes kultūras centrā, 17. februārī Mazmežotnes muižā, 8. martā Madonas kultūras namā, 9. martā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgā un 10. martā Dikļu pilī. Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.