04.01.2018 12:21

Biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem sāks tirgot 3. martā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem sāks tirgot 3. martā Rīgas domes arhīvs; infografika - Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Biļetes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kas Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam, sāks tirgot 3. martā. Biļešu tirdzniecība notiks SIA "Biļešu paradīze" vairāk nekā 50 tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta veikalā.

Kā ceturtdien informēja svētku rīkotāji, vienā pirkumā vienam pircējam uz katru pasākumu būs iespējams nopirkt līdz četrām biļetēm. Bērni līdz septiņu gadu vecumam, ja viņiem nebūs nepieciešama atsevišķa sēdvieta, pasākumus varēs apmeklēt bez maksas. Arī visi Svētku dalībnieki, uzrādot dalībnieka karti, varēs bez maksas vērot Noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē.

Plānots, ka uz Deju lieluzvedumu "Māras zeme" un Noslēguma koncertu "Zvaigžņu ceļā" brīvajā tirdzniecībā būs līdz 74 % biļešu, savukārt 24 % biļešu būs iespēja iegādāties ar iepriekšējo rezervāciju, no kurām lielākā daļa tiks piedāvātas pašvaldībām, tā novērtējot to ieguldījumu svētku procesa nodrošināšanā.

Biļešu iepriekšējā rezervācija ir paredzēta arī sociālām grupām, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, daudzbērnu ģimenēm ar ģimenes karti 3+, kā arī atsevišķām mērķgrupām – Dziesmusvētku tradīcijas uzturētājiem ārvalstīs – Pasaules Brīvo latviešu apvienībai un Eiropas Latviešu apvienībai u.c. Plānots, ka ielūgumu skaits uz gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem nepārsniegs 2 % no kopējā biļešu skaita.

Lai nodrošinātu biļešu rezervēšanas un ielūgumu izsniegšanas sistēmas caurspīdīgumu, svētku rīkotāji veido īpašu komisiju. Tā sniegs priekšlikumus lēmumu pieņemšanā par ielūgumiem un biļešu iepriekšējo rezervēšanu saskaņā ar biļešu politiku, apstiprinās personu sarakstu, kuriem tiek piešķirti ielūgumi, nodrošinās iesniegumu izvērtēšanu par biļešu iepriekšējās rezervēšanas pieprasījumiem u.c.


"Jau šobrīd ir jūtama milzīga interese par biļešu iegādi – prognozējam, ka pieprasījums pēc biļetēm daudzkārt pārsniegs piedāvājumu, tātad jārēķinās ar rindām gan pie kasēm, gan interneta veikalā. Kaut arī vietu skaits šajās Svētku norises vietās pēc to pārbūves ir palielinājies, Mežaparkā sasniedzot 30 000, "Daugavas" stadionā – 10 000 sēdvietu, ir skaidrs biļešu visiem interesentiem uz Noslēguma koncertiem Mežaparka Lielajā estrādē un Deju lieluzvedumu Daugavas stadionā nepietiks," atzīst svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

"Svētku programmu veido 63 spilgti notikumi, turklāt divas trešdaļas būs apmeklējami bez ieejas maksas. Aicinām arī pašvaldības izvērtēt iespēju pilsētu laukumos un kultūras centros organizēt Dziesmusvētku koncertu publisku skatīšanos un sagādāt svētkus saviem iedzīvotājiem. Daudzus svētku notikumus translēs Latvijas Televīzija, sabiedrisko mediju interneta platformās tie būs skatāmi arī visā pasaulē."

Plānots, ka februārī svētku rīkotāji plašāk informēs par biļešu tirdzniecības organizēšanu, par svētku biļešu cenrādi, biļešu rezervēšanas un ielūgumu izsniegšanas komisijas darbu u.c. ar biļešu tirdzniecību saistītajiem jautājumiem.