15.08.2012 12:08

Aicina iepazīt Ķekavas novadu pirms 200 gadiem

Autore 
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ķekavas novadpētniecības muzejs. Ķekavas novadpētniecības muzejs. www.parkulturu.lv

No 18. augusta līdz 29. septembrim ikvienam interesantam Ķekavas novadpētniecības muzejā ir iespējams uzzināt, kā šis Pierīgas novads izskatījās pirms 200 gadiem.

 

Iespēju ielūkoties pagātnē piedāvā izstāde "Pirms 200 gadiem Ķekavā", kurā izmantoti Aināra Radovica privātkolekcijas un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja materiāli.

"Tas būs stāsts par notikumiem mūsu novadā pirms 200 gadiem. Tātad 1812. gads. Vēsturiskajā literatūrā 1812. gada karu mēdz saukt par Napoleona iebrukumu Krievijā, un, tā kā Latvijas teritorija šajā laikā bija Krievijas impērijas sastāvā, tad šie notikumi skāra arī mūsu novadu," teic muzeja vadītāja Ināra Rumbina.

Viņa zina teikt, ka ikvienam, kurš apmeklēs izstādi, būs iespēja rast atbildes jautājumiem, kāpēc Doles-Ķekavas baznīcas ziemeļu pusē ir iemūrēta lode? Kāpēc ir teikas par Odu kalnu un prūšu karavīriem, par apslēptiem dārgumiem? Kā G. Merķelis ir saistīts ar Napoleonu?