03.11.2017 11:30

Dzintaros izskanēs koncerts balsij, klavierēm un neredzamam korim

Autors  Mārtiņš Pučka, Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dzintaros izskanēs koncerts balsij, klavierēm un neredzamam korim publicitātes

10. un 11. novembrī Dzintaru koncertzāle aicina uz īpašu notikumu: neparasti radošais un talantīgais mūziķis Shipsea (Jānis Šipkēvics) un ģitārists Matīss Čudars ir radījuši jaunu koncertprogrammu balsij, klavierēm un neredzamam korim.

Dziesmas ar Federiko Garsijas Lorkas, Raiņa, Ainara Mielava un tautasdziesmu vārdiem radīs neaizmirstamas skaņu gleznas ar Imanta Kalniņa mūziku un Jāņa Šipkēvica jaundarbiem.

Par savu jauno koncertprogrammu Jānis Šipkēvics saka: "Eksperimentālā kamermūzikas programmā, kuru sāku attīstīt pirms nepilniem diviem gadiem, es pats sev atklāju jaunu metodi skaņu un koncerta procesa norisē. No brīnīšanās klavieru skaņā līdz neparedzamam balsu laukam, kurā "rokos dziļumā" ar cilpām un atbalsīm, līdz jaundarbiem īpaši šim notikumam un pavisam vienkāršām un vienkārši skaistām tautasdziesmām – tā ir trajektorija, kuru iezīmēju, dodoties uz koncertu "Balsij, neredzamam korim un klavierēm".

Šajā reizē esmu īpaši iepriecināts par sava ceļojuma līdzzinātāju – vienu no vistuvākajiem domubiedriem mūzikā, iedvesmojošu mūziķi, komponistu un savu draugu – ģitāristu Matīsu Čudaru. Mēs meklēsim kopā, izmēģināsim arī jaunas takas, kā arī nedaudz ieskatīsimies šovasar kopā piedzīvotajā "Nepāriet" sarunā ar Imanta Kalniņa mūziku."

Biļetes uz koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un Dzintaru koncertzāles kasēs.