16.10.2017 12:12

Ziemassvētku koncertos Valta Pūces dziesmas izdziedās Agnese Rakovska un Jānis Aišpurs

Autors  Una Griškeviča
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ziemassvētku koncertos Valta Pūces dziesmas izdziedās Agnese Rakovska un Jānis Aišpurs Lauris Vīksne

Decembrī Latvijas baznīcās un koncertzālēs izskanēs izcilā latviešu komponista Valta Pūces koncertprogramma "Ir spožums kāds tuvāks", kurā piedalīsies dziedātāji Jānis Aišpurs un Agnese Rakovska, zēnu koris, koklētāja Laima Jansone, kā arī jaunā, talantīgā mūziķe Dārta Stepanova.

Ziemassvētku noskaņu uzburs Valta Pūces dziesmas "Tik klusa un svēta", "Nosalušais sunītis", "Ziemas ainava", "Bāreņa lūgšana" un citas, kā arī tradicionālās Ziemassvētku dziesmas. Mūziku ar saviem lasījumiem papildinās brīnišķīgie latviešu aktieri Esmeralda Ermale, Lidija Pupure, Ausma Kantāne, Juris Strenga un Leons Krivāns.

"Mēs nākam ar aicinājumu, lai šajā gada tumšākajā laikā nebūtu atstumtu un vientuļu cilvēku. Mēs nākam ar cerību, ka tas piepildīsies. Šis ir pārdomu laiks, kad katrs ieklausās sevī, un mēs ticam, ka izdzirdētais vairos prieku, līksmību un sapratni citam pret citu! " uzsver komponists. Savukārt par dziedātāju izvēli viņš teic: "Gan Jānim Aišpuram, gan Agnesei Rakovskai ir ļoti interesants balss tembrs, tādēļ domāju, ka viņu dueti varētu būt neparasti un skaisti. Ar nepacietību gaidu mirkli, kad tos varēsim dzirdēt. Un Laimas Jansones kokles spēle arī ir kas īpašs!"

Par iespēju piedalīties projektā ir gandarīta arī dziedātāja Agnese Rakovska, kurai koncertēšana baznīcā, īpaši ziemas saulgriežu laikā, bijis sens sapnis, kas nu beidzot piepildīsies: "Esmu priecīga, ka uz skatuves varēšu sadziedāties ar Jāni Aišpuru. Man šķiet, ka šie koncerti gan repertuāra, gan muzikālā sastāva ziņā būs unikāli, tāpēc ar nepacietību gaidu tikšanos ar klausītāju šajā tik ļoti īpašajā gada laikā!"

Savukārt Jānis Aišpurs, kuram jau ir gana liela pieredze ar koncertēšanu baznīcā Ziemassvētkos, pauž: "Man ir tuvi šie svētki, man patīk Valta Pūces mūzika un man vienkārši patīk muzicēt Ziemassvētkos, dāvājot cilvēkiem prieku un gaišumu."

Par mākslinieku īpašajiem tērpiem šogad parūpējies latviešu dizaineru zīmols "Linotēka", kas speciāli šiem koncertiem radījis ekskluzīvu apģērbu līniju: mēteļus, vestes, puloverus u.c., piedomājot pie tā, lai tērpi būtu gan ērti, gan silti, gan stilīgi un atbilstoši Ziemassvētku noskaņām.

Koncerti "Ir spožums kāds tuvāks" Pierīgā gaidāmi: 22. decembrī Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā, 23. decembrī Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis", 27. decembrī Salaspils kultūras namā "Rīgava", kā arī 30. decembrī Baltezera baznīcā. Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.