16.10.2017 11:47

Foto: Carnikavā Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā saņem Anna Auziņa

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto: Carnikavā Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā saņem Anna Auziņa Carnikavas novada pašvaldība

Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā 2017. gadā saņemusi Anna Auziņa par dzejas krājumu "Annas pūra govs", kas iznākusi izdevniecībā "Neputns". Svinīgajā apbalvošanas pasākumā Carnikavā tika piešķirtas arī divas veicināšanas balvas – Jānim Tomašam un Andrim Ogriņam.

Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā žūrija šogad nolēma piešķirt arī divas veicināšanas balvas, un tās saņēma Jānis Tomašs par dzejas krājumu "Melnie darba cimdi" (izdevniecība "Pētergailis") un Andris Ogriņš par dzejas krājumu "Debesu punkti" (izdevniecība "Pētergailis"). Šogad O. Vācieša prēmijai bija izvirzīti 10 dzejoļu krājumi.

Balvu saņēma arī izdevniecība "Neputns" par Annas Auziņas dzejas krājuma "Annas pūra govs" izdošanu, informē Carnikavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Zandfelde.

Carnikavas novada dome O. Vācieša literāro prēmiju dzejā iedibināja pirms 15 gadiem. Tās mērķis ir godināt izcilā latviešu dzejnieka O. Vācieša piemiņu, popularizēt un atbalstīt Latvijas dzejnieku jaunradi un latviešu kultūras tradīcijas, kā arī sekmēt jauno dzejnieku radošo darbību. Šogad domes deputāti nolēma palielināt prēmijas fondu līdz 1000 eiro pēc nodokļu atskaitīšanas.

Līdz šim balvas ir saņēmuši dzejnieki Inga Gaile, Inese Zandere, Andra Manfelde, Jānis Rokpelnis, Pēteris Brūvers, Ronalds Briedis, Anna Dzintare, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Edvīns Raups, Amanda Aizpuriete un Māris Salējs, vēsta domes pārstāve.

O. Vācieša literārās prēmijas dzejā pasniegšanas sarīkojuma noslēgumā skatītāji baudīja Latvijas Radio kora koncertu, kā arī varēja aplūkot O. Vācieša un I. Ziedoņa brālībai veltītu izstādi "Dzejas dižkoki" no O. Vācieša memoriālā muzeja krājumiem.

Izstāde Carnikavas tautas namā "Ozolaine" būs apskatāma līdz 5. decembrim darba dienās, bet citā laikā – iepriekš sazinoties pa tālruni 29541105, norāda D. Zandfelde.