13.10.2017 15:41

FOTO: Pēterbaznīcā – Jānis Anmanis un draugi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
FOTO: Pēterbaznīcā – Jānis Anmanis un draugi Ingrīda Punka

No 13. oktobra līdz 12. novembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvēja Jāņa Anmaņa izstāde "Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka", kurā izstādīti 33 mākslinieku 140 darbi.

Ceturtdienas pēcpusdienā jaukā atmosfērā notika izstādes atklāšana – ar uzrunām, apsveikumiem, visu izstādes dalībnieku priekšā stādīšanu un sveikšanu, muzikāliem priekšnesumiem un neoficiālo daļu ar vīnu un svētku kliņģeri.

Līdzās Jānim Anmanim izstādes dalībnieku vidū ir mākslinieki Juris un Andrejs Ģērmaņi, Uldis un Ilze Zemzari, Baiba Ābelīte, Meldra Bula, Ingrīda Anmane, Marta Garkalne, Kaspars Bērziņš, Jānis Strupulis, Raitis Junkers, Juris Bindemanis, Inta Grapmane, Olita Gulbe, Maruta Vanaga, Anita Muzikante, Māra Kalniņa, Artūrs Ņikitins, Vladimirs Pavlovs, Uldis Čamans, Jānis Streičs, Ieva Bondare, Māra Siliņa, Jevgēņija un Marģers Martinsoni, Māris Subačs, Inese Ziemele, Aigars Truhins, Andžela Strupule Smalkā, Madara Beijere, Jeļena Obrazcova un Aivars Zandbergs.

Mākslinieks Jānis Anmanis strādā dažādās tehnikās – akvarelī, pastelī un grafikā, rada arī mini skulptūras, turklāt viņš darbojas gan miniatūrā, gan monumentālā glezniecībā. Mākslas darbu tēmas ir ļoti atšķirīgas – gan ainavas, gan klusās dabas, gan portreti un kompozīcijas. Mākslinieks ir vairāku dzejoļu un pasaku grāmatu autors, komponē arī mūziku. Jānis Anmanis regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros, ir sarīkotas vairāk nekā 20 personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieks ir daudzu prēmiju, goda diplomu un atzinību laureāts, saņēmis arī Triju Zvaigžņu ordeni (1998).

Jānis Anmanis kopā ar kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču un mākslinieku Jāni Strupuli ir Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā iniciatori. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pasniegšanu 2015. gadā iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju un Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu.