29.09.2017 11:39

Dzintaru koncertzāle aicina uz rudens "Brīvdienu mūzikas" koncertiem

Autors  Mārtiņš Pučka
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dzintaru koncertzāle aicina uz rudens "Brīvdienu mūzikas" koncertiem publicitātes

Dzintaru koncertzāle šajā rudenī aicina klausītājus uz trīs koncertiem, kuros būs iespēja tikties ar tādiem klausītāju iemīļotiem mūziķiem kā Maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels, pianisti Andrejs Osokins un Katrīna Gupalo, kā arī vokālā grupa "Framest".

Šajos stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kas vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro.

8. oktobrī plkst. 14.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks pirmais cikla "Brīvdienu mūzika" rudens koncerts kurā tiksimies ar klausītāju iemīļoto Maestro Raimondu Paulu un dziedātāju Zigfrīdu Muktupāvelu. Koncerta programmā – dzejnieka Jāņa Petera teksti koncertam "Krāsu balāde. Vārds mūzikā" ar Raimonda Paula mūziku. Koncertā pie klavierēm būs pats Maestro Raimonds Pauls, bet Zigfrīds Muktupāvels dziedās un lasīs dzeju, tādējādi piešķirot koncertam literāri muzikālu noskaņu.

Otrajā "Brīvdienu mūzikas" rudens koncertā 29. oktobrī tiksimies ar šarmanto dziedātāju Katrīnu Gupalo un izcilo pianistu Andreju Osokinu, kuriem pievienosies sitaminstrumentālists Elvijs Endelis. Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins būdami Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā skoloti pianisti neaprobežojas ar darbību vien klasiskās mūzikas pasaulē. Viņi rada jaudīgus eksperimentālus projektus, kuros klasiskā mūzika apvienota ar populāro, izpildītājmāksla pārtop teātra mākslā, bet visu vieno profesionālitāte un ideju oriģinalitāte.

Koncertā Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins sadarbībā ar sitaminstrumentālistu Elviju Endeli atskaņos dziesmas no 20. gadsimta šarmanto dīvu Merilinas Monro, Edītes Piafas, Marlēnas Dītrihas, Laizas Minelli, Ninas Simones un Džūlijas Londonas repertuāra. Katrīnas Gupalo vienlaikus spēcīgais un īpaši sensuālais balss tembrs spēlēsies koķetās, izaicinošās, emocionālās, bezbailīgās un maigās melodijās, bet klavieres Andreja Osokina rokās iegūs simfoniskā orķestra skanējumu.

Cikla "Brīvdienu mūzikas" rudens trešajā koncertā 26. novembrī tiksimies ar latviešu vokālo grupu "Framest". Grupa pastāv kopš 2005. gada, un to veido pieci profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors), Jānis Ķirsis (baritons) un Roberts Memmēns (bass). "Framest" repertuārs ir ļoti plašs. Grupas koncertos izskan gan pašu, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a capella izpildījumos. Tieši grupas unikalitāte ļāvusi sasniegt vietējā un starptautiskā mēroga atzinību un panākumus.

Koncertā dzirdēsim džeza klasikas standartus, maestro Raimonda Paula mūziku, kā arī oriģinālās un mūsdienīgās apdarēs latviešu tautasdziesmas a capella izpildījumā.

Tāpat kā pavasarī, cikla "Brīvdienu mūzikas'' koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi: "Gaidu nākamos "Brīvdienu mūzikas" koncertus ar neviltotu prieku un cerībām, ka varēsim ieinteresēt tos klausītājus, kuri ikdienā nav tik bieži koncertu apmeklētāji. Tāpēc mēs šajos koncertos runājam ar māksliniekiem, iepazīstam viņus kā cilvēkus, pasmejamies un, protams, baudām izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā!"

Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi. Bet abonements uz trim pirmā pusgada koncertiem maksās tikai 21 eiro – tas pieejams visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Savukārt Dzintaru koncertzāles restorānā "Maestro" ikvienam koncerta apmeklētājam koncerta dienā uzrādot biļeti, būs iespēja baudīt vēlās brīvdienu brokastis jeb branču par divreiz lētāku cenu – deviņiem eiro (parastā cena 18 eiro).