28.09.2017 10:21

Foto: Pirmizrādi piedzīvo filma "Septiņdesmitie. Spožums un posts"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Foto: Pirmizrādi piedzīvo filma "Septiņdesmitie. Spožums un posts" Krists Luhaers

Trešdien Latvijas 1. Rokkafejnīcā notika dokumentālo filmu triloģijas "Savējie sapratīs" otrās filmas "Septiņdesmitie. Spožums un posts" pirmizrāde. Filma stāsta par pagājušā gadsimta 70. gadiem, kas mūzikā iezīmējās ar jaunās paaudzes rokmūziķu parādīšanos Latvijā.

Iedvesmojušies no 60. gadu pasaules mūzikas grandiem Elvisa Preslija, Bila Heilija, "The Beatles", "The Rolling Stones", "The Beach Boys", "Led Zeppelin" u.c., kā arī Latvijā milzu atzinību guvušajām pašmāju rokgrupām "Katedrāle", "Eolika", "2XBBM", "Melody Makers", "The Jockers" un citām, kas uz to brīdi bija jau izjukušas vai pārtraukušas darbību, parādās jaunas grupas – "Menuets", "Santa", "Jolanta", "Stroncijs 70", vēlāk arī "Līvi", "Sīpoli", "Modo".

Izmantojot latviešu dzejnieku dzeju, jaunā mūziķu paaudze arvien vairāk pievēršas oriģinālkompozīciju radīšanai, lai "caur puķēm", ar zemtekstu palīdzību vēstītu par sev svarīgām, nacionālām tēmām.

Pēc filmas pirmizrādes tās veidotāji pauda gandarījumu par paveikto, pasakoties filmas varoņiem, gan savām ģimenēm, kā arī atklāja, ka jau strādā pie nākamās filmas, kas būs veltīta 80. gadu muzikālajām norisēm.

Filmas autori ir Mareks Bērents un Kristians Luhaers (režija), Daiga Mazvērsīte (scenārija autore), Kristians Luhaers, Uldis Jancis, Krists Luhaers, Valdis Celmiņš, Aleksandrs Grebņevs (operatori), Andris Barons (skaņu režisors) u.c.