09.08.2017 11:09

Dzintaru koncertzālē uzstāsies virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova un pasaulslavenais diriģents Pāvo Jervi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dzintaru koncertzālē uzstāsies virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova un pasaulslavenais diriģents Pāvo Jervi publicitātes

14. augustā Dzintaru koncertzāle aicina uz šīs vasaras muzikālo pērli – virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova un pasaulslavenais diriģents Pāvo Jervi ar Igaunijas festivāla orķestri atskaņos krāšņu koncertprogrammu, kas būs veltīta Igaunijas simtgadei un Igaunijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē.

Par "akordeona princesi" kronētā Ksenija Sidorova kļuvusi par sava instrumenta vēstnesi pasaulē, pārkāpjot žanru robežas un ar savu meistarību un personības šarmu uzrunājot klausītājus visā pasaulē. 2016. gadā Ksenija parakstīja ekskluzīvu līgumu ar vienu prestižākajām mūzikas ierakstu izdevniecībām "Deutsche Grammmaphon".

Māksliniece regulāri uzstājas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un "Sinfonietta Rīga", ir sniegusi koncertus Londonas Karaliskajā Svētku zālē, Pērsela zālē, Bristoles Kolstona zālē, debitējusi Lucernas festivālā, Bergenas festivālā, Cēsu Mākslas festivālā un citos festivālos Apvienotajā Karalistē, Francijā, Šveicē un Itālijā.

Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka pavēstīja, ka 14. augusta koncertā Ksenijas Sidorovas izpildījumā būs iespēja baudīt Rietumu pasaulē slavenā igauņu komponista Erki Svena Tīra akordeona koncertu "Prophecy". Erki Svens Tīrs karjeru sācis kā rokmūziķis, un arī viņa ne gluži demokrātiskie skaņdarbi ir piesātināti ar enerģētisku izteiksmi un organisku intuitīvā un racionālā sintēzi, kas ļauj tos uztvert plašam klausītāju lokam.

Igauņu diriģents Pāvo Jervi ir slavenās Jervi mūziķu dzimtas pārstāvis. Pēc 18 dzīves gadiem Tallinā 1980. gadā visa ģimene emigrēja uz ASV, kur Pāvo līdzās sitaminstrumentālista diplomam sasniedza arī sava bērnības sapņa piepildījumu – kļuva par diriģentu. Šobrīd viņš ir viens no ievērojamākajiem savas paaudzes diriģentiem, kurš regulāri uzstājas ar pasaules izcilākajiem orķestriem. Pāvo Jervi pašlaik ir "NKH "simfoniskā orķestra galvenais diriģents, Igaunijas festivāla orķestra mākslinieciskais vadītājs un Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Pērnavas mūzikas festivāla mākslinieciskais padomnieks.

Igaunijas festivāla orķestris ir diriģenta Pāvo Jervi lolojums. Tas ir Pērnavas mūzikas festivāla rezidējošais orķestris, kurā muzicē ārzemju kolektīvu vadošie mūziķi un igauņu talanti. 2018. gada janvārī plānota Igaunijas festivāla orķestra koncerttūre pa vairākām Eiropas galvaspilsētām. Orķestra sniegumā Dzintaros būs iespēja dzirdēt divus Dmitrija Šostakoviča skaņdarbus – "Astoto stīgu kvartetu" pārlikumā orķestrim un "Pirmo simfoniju fa minorā".

Biļetes uz koncertu pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.