31.05.2017 14:46

Siguldas muzikālā apvienība "Ducele" izdos albumu "Tā viš’ i"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Siguldas muzikālā apvienība "Ducele" izdos albumu "Tā viš’ i" Jānis Deinats

Jau kādu laiku Latvijas radiostacijās dzirdama latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas "Ducele" dziesma "Kad tie zēni prūšos gāja", bet jau nākamnedēļ viņi prezentēs savu debijas albumu "Tā viš' i". Albumā iekļautas 13 latviešu tautasdziesmu apdares.

Kā skaidro paši grupas dalībnieki, "ducele (no suitu mēles) ir vieglas konstrukcijas, ļoti mobili rati, kuros var diezgan daudz iekraut un tajos var ātri pārvietoties. Tad nu mēs "ducelēsim" pa mūsu Tēvu zemes grambainajiem grants ceļiem un pilsētu bruģiem kādu gadu desmitu noteikti."

"Lielo, vidējo un mazo festivālu, svinamo un nesvinamo dienu orķestra" "Ducele" sastāvā muzicē ļoti pieredzējuši mūziķi: Andris Alviķis (kurzemnieks, līdzproducents, menedžmenta pīlārs, balss, bass, akordeons, vijole, flautas, multiinstrumentālists), Arnis Veisbārdis (vidzemnieks ar latgaļu un kurzemnieku "piešprici", līdzproducents, menedžmenta atbalsts, balss, ģitāras, buzuki), Artūrs Uškāns (latgalietis, odioza un plaši pazīstama personība Latvijas folkmūzikā, akordeons, kokle, flautas, mandolīna, balss, multiinstrumentālists, komponists) un Mārcis Kalniņš (vidzemnieks, skaņu režisors, basģitārists, ģitāras, bandžo, multiinstrumentālists). Ierakstā piedalījušies arī vairāki viesmūziķi, tostarp dziedātāja Ieva Sutugova.

"Duceles" ratos ir iekrautas ap 60 latviešu tautasdziesmas no folkgrupas "Vecās mājas" repertuāra un karavīru ansambļa "Zvaigznīte" strēlnieku dziesmu cikla, kuras "Ducele" ir nolēmusi aranžēt un izpildīt ar zināmu humora un drastiskuma pieskaņu. Alviķis un Veisbārdis ir dienējuši gandrīz vienā laikā karavīru ansamblī "Zvaigznīte" un ar strēlnieku dziesmu programmu, tajos tālajos padomju impērijas laikos, ir plūkuši laurus "Liepājas Dzintara" festivālā.

Gada garākajā dienā 21. jūnijā no saules lēkta līdz rietam izskanēs Latvijas Radio 2 projekts "Gadsimta garākā līgodziesma", un tā pirmais pieturas punkts plkst. 5.15 būs Siguldā, kur visi novada iedzīvotāji aicināti ieskandināt austošo dienu, pievienojoties "Ducelei".