31.01.2017 10:11

Carnikavā aicina uz sarunu par teātri un kino Latvijā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Carnikavā aicina uz sarunu par teātri un kino Latvijā publicitātes

4. februārī Carnikavas tautas namā "Ozolaine" atklās Latvijas simtgadei veltītā sarunu cikla "Latvijas gars" pirmo tēmu "Dzīva spēle", kurā uz sarunu aicināts režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne un aktrise Baiba Broka. Aktuālā sarunas tēma – teātris un kino Latvijā šodien. Sarunu vadīs žurnālists un režisors Pauls Timrots.

Pasākumā tiks atklāta arī mākslinieces Ievas Jurjānes gleznu un zīmējumu izstāde, kas sasaucas ar tēmām "dzīve" un "spēle". Izstāde tautas namā "Ozolaine" būs apskatāma līdz 2. martam, norāda Carnikavas tautas nama vadītājas vietniece Agnija Saprovska.

"Teātrim un mākslai kopumā ir tikai viena doma un uzdevums – uzrunāt cilvēku un uzrunājot censties viņu padarīt par domājušu cilvēku," uzsver V. Kairišs, aicinot sabiedrību uz dialogu par šiem tematiem.

Ar izstāžu un sarunu ciklu "Latvijas gars" Carnikavā turpinās pērn aizsākto Latvijas valsts simtgadei veltīto izstāžu ciklu triloģiju, kuras ietvaros triju gadu laikā tiek izceltas tēmas "Latvijas matērija", "Latvijas gars" un "Latvijas sapņi". Šogad skatītājiem tiks piedāvātas vairākas tematiskās izstādes un sarunu tēmu loki, kuros varēs uzklausīt un veidot dialogu ar Latvijas kultūrtelpā nozīmīgām personībām, tādējādi meklējot identitāti, kas šodien veido mūsu pastāvēšanas pamatu dažādās kultūras nozarēs, vēsta A. Saprovska.

Iepriekš:

Latvijas valsts simtgadei veltīto izstāžu ciklu Carnikavā turpina ar tēmu Latvijas gars