04.11.2016 09:39

Decembrī Ķekavā, Baltezerā un Ikšķilē ar Ziemassvētku programmu uzstāsies Rēzija Kalniņa un draugi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Decembrī Ķekavā, Baltezerā un Ikšķilē ar Ziemassvētku programmu uzstāsies Rēzija Kalniņa un draugi publicitātes

Decembrī Rēzija Kalniņa ar draugiem uzstāsies Latvijas pilsētu baznīcās un koncertzālēs un prezentēs jauno Ziemassvētku albumu "Meklētāja Roze".

Sākot ar 13. decembrī, no jauna būs iespēja baudīt aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas un viņas domubiedru veidoto koncertprogrammu, kas jau pieskandināja Latviju pērnajos Ziemassvētkos.

Pirmais koncerts Pierīgā notiks otrajos Ziemassvētkos – 25. decembrī plkst. 14.00 Ķekavas Kultūras namā, bet 30. decembrī mākslinieki dosies uz Baltezeru un Ikšķili, 15.00 uzstājoties Baltezera baznīcā, bet 19.00 – Ikšķiles Sv. Meinarda luterāņu baznīcā.

Programmā skanēs citur nedzirdētas vai reti dzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas ar latviešu dzejnieku Kārļa Skalbes, Veltas Tomas, Paulīnas Bārdas, Valdas Moras, Zinaīdas Lazdas, Kārļa Skalbes un Jāņa Poruka vārdiem.

Koncertos piedalīsies grupas "The Sound Poets" solists Jānis Aišpurs, Rēzijas vīrs un draugs – diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Ilze Dzenīte, kuru Rēzija dēvē par savu dvēseles māsu, Dailes teātra aktrise un Rēzijas skatuves krustbērns – Ilze Ķuzule-Skrastiņa – un čelliste Undīne Balode.

"Kārļa Skalbes dzejolis "Ziemassvētku roze" sākas ar vārdiem: "Meklētāja ceļš ir galā...". Mēs visi, apzinoties vai nē, meklējam Laimi. Katram ir izpratne par to, kas ir Laime, bet Ziemassvētku vēsts ir tā, kura ir kā galamērķis un sākums ceļam vienlaikus," par koncerta ideju stāsta Rēzija Kalniņa.

"Arī mums ir svarīgi, tāpat kā Austrumu gudrajiem, sekojot Bētlemes zvaigznei, atrast kūtiņu, kurā guļ bezpalīdzīgs un no cilvēces atkarīgs Dievs, kurš cilvēces dēļ sevi piesita krustā aiz mīlestības pret tiem, kuri krustā piesit Mīlestību. Meklētāja ceļš ir sākums. Un tikai tam, kurš klauvē, tiks atvērts; tam, kurš meklē – tam tiks atklāts. Var iet pa "ceļiem" vai "neceļiem", bet galvenais ir meklēt šo Kristus rozi zem sava cilvēcīguma sniega, kurā Dvēsele kā līgava gaida savu līgavaini – Pestītāju -, kurš, izlejot savas asinis, mūs katru – ticīgo vai neticīgo – ietver savā mīlestības spārnu vēdā un paceļ no sava ego dubļiem."

Aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa atzīst, ka piedalīšanās šajos Ziemassvētku koncertos viņai nozīmē brīnišķīgu un gaišu cilvēku kompāniju, iespēju būt skaistajās Latvijas baznīcās un padarīt priecīgus citus cilvēkus: "Man Ziemassvētki nozīmē atgriešanos pie sevis, pie tuvajiem, pie Dieva. Tas ir kā atgriezties mājās, kur tevi gaida. Tā ir iespēja piepildīties vai ļaut, lai tevi piepilda. Sasildīties, lai pēc tam varētu sildīt citus."

"Šajā gadsimtā apstāšanās un ļaušanās brīdim ir kļuvusi par lielu greznību. Laika taupīšana un nerimstoši joņojošais dzīves temps kļuvis par mūsu pasaules galveno izvēli," stāsta grupas "The Sound Poets" līderis Jānis Aišpurs. "Bet tā tam nav jābūt! Visam ir savs laiks. Laiks triekties uz priekšu, un laiks stāties, ļauties mieram. Laiks runāt, un laiks ieklausīties. Klausies, ieklausies un ļaujies!"

Māksliniekiem tērpi būs no "Amoralle" svētku kolekcijas, kas radīta par godu Ziemassvētku koncertiem "Meklētāja Roze" – dabīgā zīda svārki, kleitas un barokāla griezuma žaketes kombinācijā ar satīna kaklarotām un mežģīņu cimdiem brīnumainas aizmiršanās sajūtas uzburšanai.

Jauno albumu, kurā būs iekļautas gan koncertos skanējušās dziesmas, gan jauni Imanta Kalniņa skaņdarbi, varēs iegādāties "Jāņa Rozes" grāmatnīcās sākot ar 12. decembri, bet vēlāk – arī koncertos, kas notiks Latvijas pilsētu baznīcās un koncertzālēs.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.