01.11.2016 14:31

Konkursā "Mākslu duets" Carnikavā pirmo reizi vērtēs jauno mākslinieku un mūziķu kopdarbu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Konkursā "Mākslu duets" Carnikavā pirmo reizi vērtēs jauno mākslinieku un mūziķu kopdarbu publicitātes

4. novembrī no plkst. 11.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" pirmo reizi norisināsies jauno mūziķu un mākslinieku konkurss "Mākslu duets", kurā piedalīsies 60 jaunie mākslinieki un mūziķi no Rīgas, Liepājas, Ventspils, Ikšķiles, Carnikavas, Ādažiem un citām Latvijas pilsētām un novadiem, kā arī viesi no Lietuvā.

Kā vēsta Carnikavas novada informācijas dienests, pirmo reizi Latvijā tiks praksē izmēģināta mākslas un mūzikas sintēze, kas vienos jaunos māksliniekus kopējam mērķim un tiks izrādīta gan konkursa žūrijai, gan skatītājiem un klausītājiem.


"Konkurss būs nebijis izaicinājums jaunajiem tēlotājmākslas pārstāvjiem, jo daudzi pieraduši saviem konkursu darbiem veltīt ilgāku laiku, taču šoreiz, iedvesmojoties no mūziķa izpildījuma, būs jāspēj parādīt savu meistarību konkrētā, diezgan īsā laika posmā. Tā būs savdabīga iziešana atklātībā. Savukārt lielākajai daļai jauno mūziķu konkurss būs iespēja iepazīt mākslas radīšanas procesu ciešā sadarbībā ar saviem vienaudžiem, kas darbojas citā mākslas jomā," konkursa ideju izskaidro Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas direktors Igors Doriņš.

Vispirms abās vecumu grupās (10–12 g.v. un 13–15 g.v.) norisināsies konkursa atlases kārta, un finālam, kas paredzēts plkst. 17.30, žūrija izvirzīs vismaz piecus labākos māksliniekus un piecus labākos mūziķus katrā no divām dalībnieku vecuma grupām. Konkursa laureāti saņems diplomus un naudas balvas. Paredzēta arī atsevišķa balva par labāko skaņdarba izpildījumu un labāko māksliniecisko zīmējumu, kā arī žūrijas speciālbalva. Konkursa kopējais balvu fonds ir 1000 eiro.

Konkursa žūrijā darbosies gan atzīti mākslas meistari – Aleksejs Naumovs (Latvijas Mākslas akadēmija), Jānis Dukāts (Nacionālā Mākslu vidusskola Jaņa Rozentāla Mākslas skola), Ieva Nagliņa (LMA Grafikas katedra), gan arī ievērojami mūziķi – Juris Kalnciems (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), Raimonds Ozols (Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris) un Andris Arnicāns (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola).

Konkursu organizē Carnikavas Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Carnikavas novada domi.

Papildus informācija par konkursu šeit.