18.06.2012 19:23

Siguldā jau trešo reizi norisināsies Blūza svētki

Autors  Līga Greiškane
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Viena no festivāla viešņām - Viviāna Vensa Kellija. Viena no festivāla viešņām - Viviāna Vensa Kellija. publicitātes foto

Atjaunoto Siguldas pilsdrupu estrādē 27. un 28. jūlijā notiks jau trešie Blūza svētki. Biļetes uz koncertiem nopērkamas jau tagad.

 

Organizatori sola, ka uz festivāla skatuves kopā ar pašmāju mūziķiem uzstāsies blūzmeņi no ASV, Austrijas, Igaunijas, Itālijas, Lielbritānijas un Lietuvas. Tā būs lieliska iespēja 18 kolektīvu izpildījumā baudīt blūzu visā tā daudzveidībā.

Festivāla pirmajā dienā Pilsdrupu estrāde piedzīvos īstu blūza eksploziju - trīs stundas apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt īstu Blūza eksploziju (The Blues Explosion) no Itālijas kopā ar amerikāņu solistiem - Čikāgas blūza dīvu Viviānu Vensu Kelliju (Vivian Vance Kelly), mutes harmoniku meistaru Braienu Templtonu (Brian Templeton) no Bostonas un Teksasas blūzmeni Teksas Slim (Texas Slim).

Eiropas blūzu pārstāvēs pazīstamais "Hammond" ērģelnieks no Austrijas ar īpašu projektu „Raphael Wressnig & Latvian Groove", kura sastāvs komentārus neprasa: Artis Orubs (bungas), Gints Pabērzs (saksofons), Jānis "JohnnyHill" Kalniņš.

Neizpaliks arī īpašie viesi - Rafaela un Vladimira Tuzova (FunCOOLio) "Hammond" ērģeļu duets, gan viņu saspēle ar Latvijas "boogie-woogie" meistaru Gintu Žilinski.

Festivālu atklās "D11 Blues Band" un leģendārā grupa "Monro", kuri ir sagatavojuši īpašu blūza programmu. Koncertu sākums pulksten 19.

Blūza svētku otro dienu pulksten 15 atklās II Latvijas Blūza konkursa finālistu koncerti, lai noskaidrotu, kurš 2013. gadā dosies uz "European Blues Challenge" Tulūzā, Francijā. Pēc tam sāksies festivāla koncerti. Patlaban savu dalību ir apstiprinājuši pašmāju blūzmeņi "4 Men Band", "Fortress", Igor "Rebel" Novikoff Band, Ginta Žilinska Trio, "Nothing Personal", "The Blues Gang", "The Twins Peek", kā arī pērnā gada konkursa uzvarētāji "Chehols" un jauns Jāņa Vanadziņa projekts "Mozambika".

Koncertus noslēgs Igaunijas blūzroka jaunā kalve "Dramamama", britu trio "Komla", kurā bungas spēlē mums labi zināmais Arturs Reirs, kā arī Čikāgas blūza vokāliste un bundziniece Jolanda Bušs (Yolanda Bush) kopā ar Lietuvas blūza veterāniem "The Road Band".

Paralēli festivāla koncertiem blūza kinozālē tiks rādīta Leonīda Nidbaļska videohronika par blūzu un džezu Latvijā, būs apskatāma Latvijas džezam veltīta fotogrāfiju izstāde.

No 12. jūnija biļetes var nopirkt "Biļešu servisa" 200 tirdzniecības punktos Latvijā, kā arī "Biļešu servisa" un "Bez Rindas" interneta veikalos.

Siguldas ID karšu īpašniekiem līdz 1. jūlijam ir iespējams iegādāties divu dienu biļeti par īpašu cenu Ls 12,- un vienas dienas biļeti par Ls 8,- (biļetes būs derīgas, uzrādot Siguldas ID karti). Biļetes nopērkamas Siguldas pilsētas kultūras namā, Pils ielā 10, informē Siguldas kultūras nama direktore Baiba Bože.