17.03.2016 12:01

Saulkrastos piekto reizi notiks tautas deju festivāls "Sasala jūrīna"

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Jau piekto reizi martā Saulkrastos notiks tautas deju festivāls "Sasala jūrīna". Ik gadu šajā festivālā piedalās vairāk nekā 20 tautas deju kolektīvi no Garkalnes, Mālpils, Olaines, Stopiņiem, Ropažiem, Ādažiem, Krimuldas, Siguldas, Ogres, Carnikavas, Straupes, Skultes, Trikātas, Limbažiem un Saulkrastiem.

Festivāla deju dažādība un iespēja kopā izdejot gan jaunas, gan labi zināmas dejas ir tas spēks, kas ik gadu pulcina dejotājus no daudziem novadiem. Kā informēja Saulkrastu novada domē, šogad festivālā viesosies arī Saulkrastu sadraudzības pašvaldības – Neringas (Lietuva) tautas deju kolektīvs "Kalnapuše".


Koncerta mākslinieciskā vadītāja Judīte Krūmiņa par koncerta ideju saka: "Jau izsenis par vienu no mūsu tautas dižākajām vērtībām un bagātībām tiek uzskatīta latviešu tautas deja. Festivālā "Sasala jūrīna" godinām un daudzinām latviešu tautas deju kā mūsu šodienas un rītdienas vienojošu sasaisti ar mūsu senatni. Kamēr vien būsim mēs, tie, kas dejo, kopj un apzinās latviešu tautas dejas nozīmību, pastāvēs arī mūsu tauta."

Tautas stiprums un spēks ir šī gada festivāla vadmotīvi. Koncertu kuplinās arī pazīstamā aktrise Zane Jančevska. Noteikti ikvienu skatītāju priecēs arī koncerta norises vieta, kura katru gadu ar gaismas efektu palīdzību tiek pārvērsta līdz nepazīšanai un uz mirkli patiesi līdzinās ziemas jūrmalai.

5. tautas deju festivāls "Sasala jūrīna" notiks 19. martā Saulkrastu sporta centrā Smilšu ielā 3. Ieeja 1 eiro, biļešu iepriekšpārdošana Saulkrastu sporta centrā. Festivāla rīkotāji ir Saulkrastu novada pašvaldības aģentūra "Saulkrastu kultūras un sporta centrs".