18.02.2016 17:05

XXIV Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ar operas zvaigžņu piedalīšanos notiks jūlija beigās

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
XXIV Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ar operas zvaigžņu piedalīšanos notiks jūlija beigās Siguldas novada pašvaldība

Lai vienotos par sadarbību XXIV Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizēšanā, 18. februārī Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un biedrības "Siguldas Opermūzikas svētki" valdes loceklis un organizators Dainis Kalns parakstīja sadarbības līgumu.

Šogad XXIV Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kuros, kā ierasts, būs iespēja dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus, gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrāde un Siguldas pils kompleksā notiks no 29. līdz 31. jūlijam.

Siguldas pašvaldībā pavēstīja, ka, parakstot līgumu, abas iesaistītās puses pauda gandarījumu par sadarbību un gaidāmajiem Opermūzikas svētkiem. Dainis Kalns pauda gandarījumu par operas zvaigznēm, kuras šovasar būs dzirdamas Siguldā:

"Katru gadu Siguldā viesojas opermūzikas zvaigznes, kuras varam dzirdēt labākajos pasaules operas namos. Šogad īpašs būs Opermūzikas svētku Galā koncerts, kurā piedalīsies mūsu Marina Rebeka. Pavisam nesen Marina atgriezās no Itālijas, kur ar milzīgiem panākumiem debitēja operas "Norma" pirmizrādē Triestes Verdi operteātrī. Šī loma ir Marinas Rebekas izaicinājums arī pēc pusotra gada Ņujorkas "Metropolitan" operteātrī.

Operdziedātāja regulāri viesojas pasaules labākajās koncertzālēs un operas namos – viņa debitējusi Ņujorkas "Metropolitan" operā, Kārnegija zālē Ņujorkā, Milānas "La Scala", Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Vīnes Valsts operā, Cīrihes operā un citviet.

Opermūzikas svētkos pirmo reizi uz svētku skatuves kāps fascinējošs soprānu trio no Itālijas "Appassionante", kura trīs dāmas – Stefānija, Mara un Džordža, nebaidās parādīt publikai savu juteklismu mūzikā, kā arī vizuālajā izskatā – viņas ir modernas, spara pilnas un seksīgas, un viņām piemīt spēja klasiskās mūzikas skaņas pārvērst aktuālos un mūsdienīgos hitos. Tāpat šajos Opermūzikas svētkos skatītājus gaida arī atkalredzēšanās ar Francijas pārstāvi Filipu Do un mūsu Latvijas operas māksliniekiem."

"Sigulda dzīvo ar aizrautību sportā, kultūrā, izglītībā un sabiedriskajā dzīvē. Kultūrā mūsu lielā vērtība ir Opermūzikas svētki. Mēs esam gandarīti turpināt sadarbību ar Daini Kalnu," stāsta Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. "Visas šīs vasaras garumā Sigulda aicinās mūzikas un kultūras baudītājus uz krāšņiem pasākumiem – Vasaras saulgriežiem Turaidā, muzikālajām brokastīm Jaunās pils dārzā, daudziem citiem kultūras notikumiem, arī ar pirmo Skaņas un garšas festivālu, un, protams, ar kulmināciju – nozīmīgu Siguldas un visas Latvijas kultūras dzīves notikumu – Siguldas Opermūzikas svētkiem.

Piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks svētku atklāšanas koncerts, kurā piedalies solisti Dināra Rudāne, Irma Pavāre, Miervaldis Jenčs, Juris Ādamsons, Marta Sudraba un Gints Bērziņš.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 15.00 ikviens aicināts apmeklēt koncertu "Jaunie talanti" Siguldas Jaunās pils dārzā.

Sestdien plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks krāšņs Dž. Verdi operas "Masku balle" brīvdabas oriģināliestudējums. Diriģents Vladimirs Kiradžijevs, režisors Edmunds Freibergs, scenogrāfs Aigars Ozoliņš. Lomās: Barbara Havemane (Francija), Jānis Apeinis, Andris Ludvigs, Krišjānis Norvelis, Andžela Goba, Kristīne Gailīte, Rihards Mačanovskis, u.c.

Svētdien, 31. jūlijā, plkst. 13.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts, bet plkst. 18.00 – Galā koncerts "Marina Rebeka Siguldā" Siguldas pilsdrupu estrādē. Koncertā piedalās: Marina Rebeka (Latvija), soprānu trio no Itālijas "Appassionante", Filips Do (Francija) un Latvijas operas mākslinieki Margarita Vilsone, Kalvis Kalniņš, Krišjānis Norvelis, Rihards Mačanovskis, Irma Pavāre u.c. Diriģents: Atvars Lakstīgala. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Šobrīd jau uzsākta biļešu tirdzniecība uz Dž.Verdi operas "Masku balle" brīvdabas oriģināliestudējumu un Galā koncertu "Marina Rebeka Siguldā". Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā un Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē.