20.08.2015 07:49

"Kulakova nakts": "Pērkona" fani pēc 30 gadiem aicināti tikties Ogres estrādē

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Kulakova nakts": "Pērkona" fani pēc 30 gadiem aicināti tikties Ogres estrādē publicitātes

Šogad aprit 30 gadi kopš 1985. gada 6. jūlija, kad pēc grupas "Pērkons" uzstāšanās Ogres estrādē grupas fani koncertā gūto emociju uzplūdā, vēršoties pret pastāvošo komunistisko iekārtu, izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus.

Šis bija gadījums, kad Ogres vārds kontekstā ar mūziku līdz šim izskanējis visskaļāk, un nu, pēc 30 gadiem, 22. augustā Ogres estrādē visi grupas "Pērkons" fani tiek aicināti uz pirmo "Kulakova nakti".

"Latvijā "Pērkonam" ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – "Pērkons" ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli, tik nepārprotamu un atklātu jaunības maksimālismu," saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

"Pērkons", iespējams, ir arī vistitulētākā grupa Latvijā: divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere, kura saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu, un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu Goda pilsonis, trīs Jūrmalas Goda pilsoņi, un visi apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

22. augustā plkst. 21 Ogres estrādē "Kulakova naktī" piedalīsies grupas "Pērkons", "Instrumenti", "Menuets", Ogres pūtēju orķestri, koris "Gaudeamus". Juris Kulakovs savā festivālā piedalīties aicinājis arī jaunās grupas virzienā no dzimtajiem Līvāniem uz Rīgu: "Krampis" (Līvāni), "Šaha klubs" (Aizkraukle), "Rīgas Modes" (Ogre), bet uz rīta pusi vinila diskotēku spēlēs DJ Dambis un Uldis Rudaks (Rīga).

Tomēr galvenā loma "Kulakova naktī" ir un paliek "Pērkonam". Juris Kulakovs "Pērkona" daļā iekļāvis visus hitus: "Zaļā dziesma", "Slidotava", "Labu vakar", "Dziesma par sapumpurotu zaru", "Gandrīz tautasdziesma", "Balāde par gulbi", "Mana dienišķā dziesma" u.c. Kopā ar "Pērkonu" uzstāsies arī Nauris Puntulis.

"Kulakova nakts" iecere Jurim Kulakovam likusi radoši sarosīties – gaidāmi vairāki pārsteigumi un noteikti daudz un dažādi pirotehnikas efekti. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.