03.07.2015 12:43

Dzintaros notiks labdarības koncerts Ukrainas karā cietušo bērnu atbalstam

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Ukrainas karā cietušo bērnu atbalstam 6. jūlijā plkst. 19 Dzintaru koncertzālē ar Latvijā un pasaulē populāru mūziķu līdzdalību notiks vērienīgs labdarības koncerts "Kara bērni", aicinot apzināties agresivitātes nesto postu kaimiņos Ukrainā un palīdzēt cietušajiem bērniem.

Koncertā piedalīsies Inese Galante, Sergejs Jēgers, Sonora Vaice, Armands Siliņš, Kārlis Lācis, Raimonds Tiguls, Katrīna Paula Felsberga, Oleksijs Demčenko, Liāna Langa, Biruta Ozoliņa, Liepājas simfoniskais orķestris, koris "Kamēr...", Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", diriģenti Aira Birziņa, Jānis Liepiņš un Atvars Lakstīgala.

Koncertprogrammā izskanēs gan tādu pasaulslavenu komponistu, kā Endrjū Loida Vēbera, Džordža Gēršvina, Džuzepes Verdi u.c. skaņdarbi, gan latviešu komponistu – Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Kārļa Lāča, Imanta Kalniņa, Artura Maskata kompozīcijas, gan arī ukraiņu komponistu skaņdarbi un tautasdziesmas.

Labdarības koncertā vairākus skaņdarbus izpildīs arī pasaulē atzītais, izcilais ukraiņu tenors Dmitro Popovs, kurš daudz un dažādas lomas ir izpildījis operās Ukrainā, Norvēģijā, Austrijā, Vācijā, Austrālijā, Latvijā un citviet.

"Kara šausmas mūs šodien tieši neskar, taču karš notiek tepat kaimiņos, un mēs uz to nedrīkstam mierīgi noskatīties. Mūsu spēkos nav apturēt lodes, bet mēs spējam dot ticību bērniem, kuri piedzīvo kara un agresivitātes nesto postu, un palīdzēt atgūt sajūtu, ka viņi nav pamesti vieni," norāda iniciatīvas "Kara bērni" autori.

Ar šo iniciatīvu Latvija aicina Eiropu apvienoties atbalsta sniegšanā Ukrainai tik grūtā brīdī. Kopš 13. maija sadarbībā ar Ziedot.lv ir atvērts ziedojumu konts, lai vāktu līdzekļus karā cietušo bērnu rehabilitācijai Latvijā. Līdz šim kopumā saziedoti gandrīz 30 000 eiro, ar kuriem jau var nodrošināt rehabilitāciju apmēram 45 bērniem no Ukrainas.

Labdarības koncertu varēs redzēt arī Latvijas Televīzijas 1. kanāla 11. jūlijā, to papildinās arī viesu interviju ieraksti no koncertzāles un vadītāju diskusija studijā. Arī pēc akcijas kulminācijas – labdarības koncerta 6. jūlijā cilvēki visā Eiropā būs aicināti turpināt ziedot nelaimē nonākušajiem bērniem – akcija turpināsies, kamēr palīdzība būs nepieciešama.

Koncerta biļetes "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv/events />
Iespēja ziedot: www.ziedot.lv. Ziedojumu tālrunis: 90006382 (1,47 EUR par zvanu).
Ziedot.lv ziedojumu konts: Swedbank, konta Nr.: LV95HABA0551006150241, mērķis: ziedojums Kara bērni.
Informācija par kontu numuriem citās bankās, kā arī iespēja ziedot, norēķinoties ar maksājumu kartēm, www.ziedot.lv/kara-berni-2187.