03.06.2015 19:15

Siguldā norisināsies Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Siguldā norisināsies Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls publicitātes

No 19. līdz 21. jūnijam Siguldā, atpūtas kompleksā "Brūveri", tiks piedzīvots jau trešais Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls, kas ieguvis starptautisku mērogu un arī šogad aicina iedvesmoties no jogas, pasaules mūzikas un sirsnības.

 

Kā portālam "Aprinķis.lv" pavēstīja organizatori, pasākuma programma veidota tā, lai festivālā satiktos pēc iespējas dažādu jogas novirzienu un skolu praktiķi un iesācēji Latvijā, tā piedāvājot garīgi attīstīties, padarīt pasauli labāku un vienkārši justies labi.

Plānots, ka jogas meistarklases un lekcijas vadīs pieredzējuši pasniedzēji no Somijas, Vācijas, Igaunijas, Japānas, Meksikas, Indijas, Beļģijas, Krievijas un, protams, Latvijas, kas pārstāv kundalini, Inside un kontakta jogu, aštanga, hatha un Ajengara jogu, praktizē ājurvēdas medicīnu, gonga un dzen meditācijas.

Trīs dienu laikā būs iespēja apgūt dažādus masāžas vingrinājumus mugurai, vinjāsa spēka apguvi aštanga jogā, to, kā atbrīvoties no toksīniem ķermenī, dziedēt sevi jogas un kokles skaņu pavadībā, meklēt iekšējo bērnu sevī un rotaļīgumu attiecībās ar bērniem, kā arī pilnveidot angļu valodu, kas nav mazsvarīgi. Meistarklasēs tiks nodrošināts tulks. Tāpat festivāla laikā būs iespēja piedzīvot arī Šakti deju kundalini jogas praktiķes un skolotājas pavadībā.

Organizatori uzsver, ka joga var palīdzēt cilvēkam dažādos dzīves posmos, bet tās ceļi var būt dažādi, tādēļ šogad plaši pārstāvēta būs kundalini joga, kas līdz šim kupli pulcējusi festivāla apmeklētājus. Kā atzīst kundalini jogas praktiķi, tas ir dzīvesveids – agra mošanās, auksta duša, veģetārs uzturs un citi aspekti, kas palīdz izvairīties no hroniskām saslimšanām, attīstīt savu sensoro sistēmu, harmonizēt fizisko ķermeni, prātu un dvēseli.

Savukārt Inside – Contact joga būs pārstāvēta ar radošu un savā ziņā autentisku nodarbību, apvienojot sevī mūziku un humoru. Tā motivē un notur dalībniekus kustībā.

Viens no hatha jogas veidiem – aštanga joga, kas šobrīd ir populāra Rietumos, – ieteicama tiem, kuri vēlas zaudēt svaru vai padarīt ķermeni elastīgu, vingru un spēcīgu. Festivālā būs iespēja iepazīt aštanga jogas mākslas dažādās šķautnes, un tā noteikti patiks tiem, kurus joga interesē kā fitness un laba laika pavadīšana. Hatha joga pēc saviem primārajiem principiem palīdz uzkrāt iegūto enerģiju un neļauj fiziskajām nodarbībām pakļautajam ķermenim pagurt. Viss slēpjas mākslā atslābināties.

Vēl viena hatha jogas forma – Ajengara joga – galvenokārt liek uzsvaru uz detaļām un pozu izpildes precizitāti, izmantojot dažādus palīglīdzekļus un elpošanu. Meditatīvas un izglītojošas būs ājurvēdas medicīnas lekcijas, kuru saknes sniedzas Ķīnā un senos tibetiešu ārstniecības un dziedniecības paņēmienos.

Festivāla laikā būs iespēja dzirdēt arī vairākus koncertus: 19. jūnija vakarā uz Lielās skatuves uzstāsies grupa "Baraka" (Latvija/Krievija), kuras izpildītā mūzika apvieno Vidusāzijas tradīcijas un Eiropas džeza improvizācijas, pārstāv meditatīvu "pasaules" mūziku, kas izdzied cilvēka jūtu pasauli un mīlestību. Vakara koncertu turpinās Inese Kozuliņa (Latvija) ar sirdsskaidrām tautasdziesmām un mantrām šūpuļdziesmu noskaņās. Pusnakts mūziku festivāla Jogas kafejnīcā spēlēs grupa "Bērnu rīts" (Latvija), kas klausītāju sirdis uzrunāja arī pagājušajā gadā.

20. jūnija vakaru ar latviešu spēka dziesmām un tradīcijām pieskandinās folkgrupa "Dārdi" (Latvija), ar kuru kopā sagaidīsim saulgriežu nakti.