03.03.2015 13:28

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā Publicitātes

Jau trešo gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viens no latviešu kultūras izcilniekiem. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Dz. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture.

Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Dz. Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tā latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Dz. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Dz. Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta.

Ikšķiles novada pašvaldībā informēja, ka Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 13. maijā Ikšķiles Tautas namā.

Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2014. gada marta līdz 2015. gada martam, trīs eksemplāros līdz 1. aprīlim iesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras un sporta pārvaldes vadītāju Dzintru Čudari pa mobilo tālruni 29102541 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..