03.10.2014 12:55

Festivāla "BILDES 2014" muzikālo daļu ievadīs folkkoncerts

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Dziesminieks Egons Pičners (no kreisās), kurš pirmoreiz uz "BILŽU" skatuves kāpa 2004. gadā, norāda, ka festivālu uztver kā nozīmīgu savas radošās darbības atskaites punktu. Dziesminieks Egons Pičners (no kreisās), kurš pirmoreiz uz "BILŽU" skatuves kāpa 2004. gadā, norāda, ka festivālu uztver kā nozīmīgu savas radošās darbības atskaites punktu. publicitātes

Arī šoruden mūzikas un mākslas festivāls "BILDES" vienkopus pulcēs daudzus folkmūzikas māksliniekus, kuri ar saviem priekšnesumiem atklās festivāla "BILDES 2014" koncertsēriju.

Šogad FOLKKONCERTS būs klausāms Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē 21. oktobrī pulksten 19, informē festivāla rīkotājs "BILŽU BIROJS".

"BILŽU" FOLKKONCERTS, kas kopā aicina spilgtas latviešu dziesminieku personības, notiek gadu no gada, veidojot noturīgu tradīciju. Šie koncerti ne vien dod iespēju baudīt Latvijā zināmāko folkmūzikas dziesminieku sniegumu, bet vienmēr pārsteidz ar jaunatklājumiem un arī kalpo kā iedrošinājums jauno dziesminieku paaudzei. Kā ierasts, arī šogad koncerta dalībnieki mājīgā atmosfērā priecēs klausītājus gan ar sev tuvām un īpašām, gan publikas mīlestību jau iemantojušām dziesmām.

Dziesminieks Egons Pičners, kurš pirmoreiz uz "BILŽU" skatuves kāpa 2004. gadā, norāda, ka festivālu uztver kā nozīmīgu savas radošās darbības atskaites punktu: "Manuprāt, dalība senākajā Latvijas populārās mūzikas festivālā ir pagodinājums un mākslinieciskās kvalitātes apliecinājums. Šis pasākums man sniedz radošās atzinības un piederības Latvijas mūziķu saimei sajūtu, ko es novērtēju, radot jaunas dziesmas." E. Pičners arī šogad īpaši festivālam ir sarūpējis jaunu skaņdarbu. Jāpiebilst, ka vēl koncertā būs iespēja dzirdēt mākslinieka kompozīciju "Baltupe", kas vasaras izskaņā Latvijas Radio 2 patriotisko dziesmu konkursā "Baltijas Ceļam 25" plūca uzvaras laurus.

Savukārt pirmo reizi FOLKKONCERTĀ uzstāsies brālēnu Aivara un Ulda Punkstiņu duets. Abi vīri kopā muzicē jau kopš 1996. gada, taču "BILDES" ilgu laiku bijis tāls mērķis. "Šis festivāls ir sekmīgs apliecinājums tam, ka ne tikai populāri izpildītāji var muzicēt uz lielās skatuves. Iespējas izpausties un sevi pierādīt šeit tiek dota arī pavisam jaunām vai iepriekš sevi "skaļi" nepieteikušām apvienībām. Bet, ja sajūti sevī arī mākslinieku – ņem otu un glezno," gandarījumu pauž Aivars Punkstiņš.

Viņš stāsta, ka koncertā tiks izpildītas abu brālēnu kompozīcijas, un viena no tām – "Eldorado" – veiksmīgi sasaucas ar "BILŽU" radošo garu: "Tas ir stāsts par mērķi vai sapni, kam pretī tiekties. Jūtu, ka 21. oktobra koncertā būsim to aizsnieguši."

FOLKKONCERTĀ uzstāsies vēl arī tādi mākslinieki kā Kaspars Dimiters, Anta Eņģele, Dinārs Gulbis, Jānis Jansons, Maija Kalniņa, Agita Kaužēna, Uldis Kākulis, Helēna Kozlova, Ingus Kuplais, Elīna Līce, Ēriks Loks, Arnis Miltiņš, Uldis Ozols, Austra Pumpure, Silvija Silava, Silvestrs Sīlis, Haralds Sīmanis, Kristīne Sudmale-Locika un Kristaps Sudmalis, un Sandra un Āris Ziemeļi. Koncertu vadīs Arnis Miltiņš.

Ieskats pagājušā gada FOLKKONCERTĀ.  Ar visu festivāla "BILDES 2014" koncertu programmu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā www.bildes.lv. Bļetes nopērkamas t/c "Spice" informācijas centrā, Rīgas Kongresu namā, "BIĻEŠU PARADĪZES" kasēs un internetā.

Uldis un Aivars PunkstiņiUldis un Aivars Punkstiņi