08.05.2014 15:18

Muzeju naktī Saeimā varēs satikt Pierīgas olimpiešus

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Muzeju naktī Saeimā varēs satikt Pierīgas olimpiešus Saeimas kanceleja

Šogad Muzeju naktī Saeimā būs iespēja satikt gan divkārtējo olimpisko vicečempionu skeletonā siguldieti Martinu Dukuru, gan citus Soču ziemas olimpisko spēļu medaļniekus – Andri un Juri Šicus, Elīzu Tīrumu, Oskaru Melbārdi, Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu.

"Jo vairāk es kāpju uz pjedestāla, jo vairāk saprotu – šīs ir manas mājas, šī ir mana īstā vieta, un šī ir valsts, kuru vēlos prezentēt. Neesam lieli skaita izteiksmē, bet esam lieli sirdī un dvēselē. Dzintars ir mūsu talismans un aizsargs," aicinot 17. maijā ikvienu apmeklēt Saeimas namu Muzeju naktī un smelties olimpisko dzintara spēku, uzsver Martins Dukurs.

Par mūsu valsts olimpiešu ceļu uz sasniegumiem XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos stāstīs ekspozīcija "Varenie dzintara spēki no Latvijas". Saeimas nama viesi varēs aplūkot sporta inventāru un olimpiešu tērpus, kā arī vērot Soču olimpisko spēļu spilgtākos mirkļus, kas fiksēti fotogrāfijās un videoierakstos, informēja Saeimas preses dienestā.

Saeimas nama Dzeltenajā zālē varēs apskatīt grāmatu izstādi, kas veltīta vēsturiskajām liecībām – mūsu labāko sportistu startiem olimpiskajās spēlēs. Paši medaļnieki iepazīstinās ar jauniznākušo grāmatu "Latvija Sočos", un šajā pasākumā apmeklētājiem būs iespēja iegūt olimpiešu autogrāfus.

Saeimas nams Muzeju naktī apmeklētājiem durvis vērs jau piekto gadu pēc kārtas. Līdzās ekspozīcijām apmeklētāji, kā ierasts, varēs apskatīt arī parlamenta interjeru un Sēžu zāli. Parlaments Muzeju naktī būs atvērts no plkst. 18 līdz 24.

Muzeju nakts Saeimā šogad tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju.

Muzeju nakts ir starptautisks pasākums, kas katru gadu vienlaikus notiek visā Eiropā. Šogad Latvijā noslēgsies Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas aizsākās 2012. gadā. Iepriekš šī starptautiskā pasākuma vienojošie elementi bija mūsu valsts zilā jūra un zaļais mežs, bet šī gada tematika būs sarkanā krāsa – dzintars.