06.01.2014 15:10

FOTO: Ar krāšņu pasākumu noslēgusies vērienīga labdarības akcija Ādažu novadā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
FOTO: Ar krāšņu pasākumu noslēgusies vērienīga labdarības akcija Ādažu novadā Laima Jātniece, Monika Griezne

Ar patiesu izdomu, sirsnību, koncertu, rotaļām un aizraujošām atrakcijām 3. janvārī aizvadīts vērienīgās labdarības akcijas noslēgums Ādažu Kultūras centrā.

Bērnus un jauniešu sagaidīja klauns, kurš katram izlocīja skaistus, krāsainus balonus dažādās formās. Brīvmāksliniece Guna Eglīte palīdzēja pārtapt dažādos tēlos. Pasākumu atklāja novada sociālā dienesta vadītāja Ieva Roze, pateicoties visiem uzņēmējiem un iestādēm, kas atsaucās aicinājumam ziedot. Klātesošos priecēja dažādi mūziķi: Alise Blūma (klavieres), Dmitrijs Tarāsovs (ģitāra), kā arī solisti – ādažnieki Kristiāna Stirāne no grupas "Putnu balle" un dziedātājs Edgars Gusts.

Pasākumā ieradās arī Ziemassvētku vecītis ar omulīgo rūķeni. Pēc koncerta bērni tika aicināti iesaitīties dažādās rotaļās un atrakcijās, kas sagādāja milzīgu prieku. Smaidot un smejoties laiks pagāja ļoti ātri, līdz pasākuma beigās varēja ķerties klāt dāvanu dalīšanai. Noskaitot pantiņu Ziemassvētku vecītim, bērni tika pie pārtikas un dāvanu pakām. Vēl pēc oficiālā pasākuma beigām visi dalībnieki tika aicināti cienāties ar sulām un smalkmaizītēm, kā arī izvēlēties sev dāvanas, kuras bija sagatavojuši Ādažu vidusskolas skolēni, viņu vecāki un skolotāji, kā arī pašvaldības bērnudārza grupiņas "Bitīte" audzēkņi ar ģimenēm.

"Mēs esam ļoti pateicīgi un priecīgi. Šķiet, mēs vēl kādu pusgadu ēdam to, ko saņemam dāvanā šajās labdarības akcijās. Viss, kas vienmēr ticis uzdāvināts, bijis izvēlēts ļoti trāpīgi, tieši tas, ko ikdienā lietojam un kas mums garšo. Esam priecīgi arī par to, ka šāds pasākums tiek organizēts. Bērni gūst emocijas un paši vēlas sākt muzicēt, dziedāt," stāsta piecu bērnu māmiņa Brigita Svarāne.

"Jau 12. gadu apmeklējam šo pasākumu, ko tik rūpīgi un mīļi organizē sociālais dienests, visi jau esam kā savējie. Ļoti patīkami atkal satikt citas māmiņas un redzēt, kā viņu bērni izauguši. Ļoti liels paldies par to visu. Esmu aizkustināta līdz sirds dziļumiem. Vēlos arī pateikties jauniešiem no "Putnu balles", ka viņi nekad neatsaka un vienmēr uzstājas labdarības pasākumā," atzīst Artūra mamma Inta.

"Tās ir emocijas," savukārt teic vienpadsimtgadīgais Jorens Vīgants, jautāts, kas viņam šajā pasākumā paticis visvairāk.

"Jau 19. gadu Ādažu novada dome kopā ar sociālo dienestu aicina uzņēmējus un privātpersonas ziedot savas firmas produkciju vai naudas līdekļus, lai ar pārtikas paciņām un dāvanām iepriecinātu bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām, bērnus bāreņus, riska ģimeņu bērnus, pirmās grupas invalīdus, vientuļos pensionārus, daudzbērnu ģimenes un novada trūcīgos iedzīvotājus," stāsta Ādažu novada sociālā dienesta vadītāja Ieva Roze.

Ādažu novadā dzīvo 27 bērni invalīdi, 13 bērni bāreņi, 10 jaunieši ar īpašām vajadzībām, 45 pirmās grupas invalīdi, 65 vientuļi pensionāri, deviņas ģimenes ar četriem un vairāk bērniem un 165 trūcīgie iedzīvotāji.

Domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks vecākus iepriecināja ar ziņu, ka, visticamāk, pašvaldība nākamajā gadā finansēs pusi no izdevumiem Montesori pedagoģijai, reitterapijai un logopēdam.

Ādažu novada dome labdarības akcijai piešķīra 4100 latu, ziedoja dažādi novada uzņēmēji, ciemata "Cits Mežaparks" Burvju ielas iedzīvotāji, Ādažu Baptistu misijas draudze, Ādažu vidusskolas skolēni, vecāki un skolotāji, kā arī privātziedotāji – Liene Mikulāne un Vija Savina, kura bērnus iepriecināja ar pašas adījumiem – zeķītēm, cimdiem un cepurītēm, un citi atsaucīgi ļaudis, kuri ziedoja pārtiku, drēbes un noderīgas saimniecības lietas.