25.09.2013 18:06

Turaidā piestās padomju laika automašīnas

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Turaidā piestās padomju laika automašīnas publicitātes

Sestdien no plkst. 11 līdz 13.30 Turaidas muzejrezervāta teritorijā būs apskatāma Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas organizētā padomju laika automašīnu izstāde.

Izstādē tiks eksponēti vairāk nekā 40 padomju laika spēkrati – žiguļi, moskviči, volgas u. c. daudziem vēl labi atmiņā palikuši mašīnu modeļi. Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas priekšsēdētājs Ainārs Indriksons kā neparastākās šī laika mašīnas, kas piedalīsies parādē Turaidā, minēja "Latvija RAF 977", baltu "Čaiku" un "Pobeda" kabrioletu.

Padomju automašīnu izstāde Turaidas muzejrezervātā ir daļa no Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas sezonas noslēguma autobrauciena "Zelta rudens 2013", kuram par moto šogad izvēlēts nosaukums "Miķeļdienas jampadracis". Seno spēkratu autobrauciena maršruts vedīs no Rīgas uz Turaidu un plkst. 13.30 no Turaidas uz Ogri.

Antīko automobiļu klubs dibināts 1972. gadā ar mērķi popularizēt auto un moto tehnikas vēsturi, kā arī apvienot seno braucamrīku entuziastus, kas atrod un restaurē interesantākos Latvijā un citās valstīs ražotos senos spēkratus kā tehnikas kultūrvēsturiskas vērtības.

Nu jau vairākus gadus Antīko automobiļu kluba paspārnē aktīvi darbojās Padomju tehnikas sekcija, kas regulāri rīko un piedalās dažādos seno spēkratu salidojumos, rallijos un citās aktivitātēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Sekcijā darbojās vairāk nekā 60 dalībnieki, kuru īpašumā ir aptuveni 300 seno spēkratu.

Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas organizētā Padomju laika automašīnu izstāde.