01.08.2013 16:30

Izdota grāmata par latviešu strēlnieku cīņām un dzīvi

Autors  "Delfi kultūra"
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

1. augustā Latvijas Kara muzejā atvērta grāmata "Pulcējaties zem latviešu karogiem!", kas stāsta par latviešu strēlnieku cīņām un dzīvi.

Kā informē apgāda "Zelta grauds" galvenais redaktors Artis Ērglis, grāmatā apkopota informācija par latviešu srēlnieku cīņām un gaitām gan Pirmā pasaules kara laikā, gan Krievijas Pilsoņu kara frontēs. Tajā tiek vēstīts par strēlnieku medicīnisko aprūpi, par strēlniekiem — rakstniekiem, māksliniekiem, aktieriem, sportistiem.

Grāmatas galvenais stāsts ir par strēlnieku spēju cīnīties par savu zemi un spēju saglabāt savu cilvēciskumu un latvisko dzīvesziņu arī vinežēlīgākajos apstākļos. Apkopojuma pēdējā nodaļa vēsta par strēlnieku piemiņas saglabāšanu.

Izdevumā apkopoti vairāk nekā 1600 fotoattēlu, reprodukciju un dokumentu no daudzu muzeju un arī privātām kolekcijām, doti personvārdu, vietvārdu un strēlnieku daļu rādītāji. Grāmatai pievienoti arī divi audiodiski. Pirmajā dzirdamas 80. gadu sākumā ierakstītās latviešu strēlnieku intervijas. Otrajā — strēlnieku dziesmu izlase, ko iedziedājusi vīru kopa "Vilki".

Grāmatu klajā laidusi vīru kopa "Vilki" sadarbībā ar apgādu "Zelta grauds". Grāmatas tekstu autori ir Valdis Bērziņš, Ilze Krīgere, Ilgonis Bērsons, Raimonds Briedis, Edvarda Šmite, Māris Visendorfs, Rita Apine. Grāmatas mākslinieki Valdis Villerušs un Vilnis Lapiņš.