19.07.2013 11:08

Retro auto diena no Ikšķiles pārcēlusies uz Biķerniekiem

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

21. jūlijā Biķerniekos notiks tradicionālā restauratoru, kolekcionāru un retro lietu cienītāju tirgošanās diena.

Latvijas Antīko automobiļu klubs vairāk nekā trīsdesmit gadus rīko šāda veida saietu. Iepriekš tas tradicionāli norisinājās Ikšķilē, bet nu jau trešo gadu tirgotāji andelēšanai par labu ir atzinuši Biķernieku trasi, vēsta biznesa portāls "Nozare.lv". 

Saieta būtība nav tikai tirgošanās, bet gan kopā sanākšana, dalīšanās pieredzē par dažādu priekšmetu restaurāciju un kolekciju papildināšana ar jauniem eksponātiem. Saietā piedalās senlietu krājēji – entuziasti un viņu domu biedri, kuri tirdziņā piedāvā un atrod gan rezerves daļas retro automobilim, motociklam vai velosipēdam, gan arī senāku laiku periodiskos izdevumus, kalendārus, grāmatas, rotaļlietas, porcelāna izstrādājumus un citus priekšmetus.

Tirgotāji tiek aicināti Biķerniekos ierasties sestdien no plkst. 18, savukārt pircēji tiek gaidīti svētdien jau no agra rīta. Tirgošanās norisināsies sacensību "Motormuzeja kauss 2013" ietvaros, kas būs kārtējā vēsturisko sporta automašīnu "Volga", VAZ un formulu klašu cīņa. Organizatori norāda, ka vēsturisko automašīnu sacensības autošosejas līdzjutēju un dalībnieku vidū iegūst strauju popularitāti savas daudzskaitlības un azartisko cīņu dēļ. Paredzams, ka "Volgu" klasē svētdien uz starta stāsies 25 dalībnieki, VAZ klasēs plānoti vairāk nekā 20 dalībnieki, savukārt formulu braucieni pulcēs ap desmit sportistiem. Ieejas maksa uz senlietu tirdziņu un sacensībām – divi lati.