16.07.2013 10:19

Aicina izbaudīt rožu valdzinājumu Nacionālajā botāniskajā dārzā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. arhīvs

No 18.jūlija līdz 20.jūlijam Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī notiks Rožu dienas.

Svētku noslēguma dienā apmeklētāji varēs vērot koncertu, iegādāties stādus, amatnieku darinājumus, dažādus našķus un piedalīties radošajā darbnīcā, vēsta aģentūra LETA. 

20.jūlijā sadarbībā ar Salaspils novada domi un kultūras namu "Enerģētiķis" plkst.12 notiks senioru deju kolektīvu sadancošanās svētku koncerts "Rozes tavam priekam", kurā dalību pieteikuši vairāk nekā desmit deju kolektīvi no visas Latvijas. Koncertu vadīs Latvijas Radio balsis Sandra Glāzupa un Gunārs Jākobsons. Pēc koncerta būs paredzēta dārza ballīte kopā ar vokālo grupu "Ka tik ne tā" no Aizkraukles.

Tāpat šajā dienā no plkst.8 līdz 16 darbosies vasaras stādu gadatirgus, bet plkst.10 Dendrofloras nodaļas pētniece Dagnija Šmite vadīs ekskursiju savvaļas rožu kolekcijā, savukārt plkst.11 Lakstaugu floras nodaļas zinātniskā asistente Ilma Nereta iepazīstinās apmeklētājus ar rozāriju. Botāniskā dārza rozārijā darbosies radošā darbnīca, kurā ikviens varēs izmēģināt roku savas rozes zīmēšanā un piedalīties citās mākslinieciskās aktivitātēs.

Rožu dienās visiem, kuru vārdā vai uzvārdā ir rozes vārds, Nacionālajā botāniskajā dārzā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja būs bez maksas. Līdztekus rozēm botāniskajā dārzā varēs redzēt arī citus ziedus, jo dārzā turpina ziedēt bagātīgā astilbju (''Astilbe'') un liliju (''Lilium'') kolekcija, krāšņi izplaukuši flokši (''Phlox'') un pirmās hortenzijas (''Hydrangea''). Vēl iespējams pagūt aplūkot brīnišķīgās ligulārijas (''Ligularia''), kuru lapas to formas un mīkstās virsmas dēļ mēdz saukt par ziloņa ausīm (''Elephant Ears''), helēnijas (''Helenium'') un jānīšus (''Erigeron'').