19.12.2012 15:45

Jūrmalniekiem plāno palielināt reņģu nozvejas limitu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. arhīvs

2013. gadā iecerēts palielināt rūpnieciskās nozvejas limitus Jūrmalas zvejniekiem, paredz valdības pieņemtie grozījumi noteikumos "Par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos".

 

Pamatojoties uz Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "Bior" atzinumiem, 2013. gadā iecerēts Jūrmalas pilsētas pašvaldībai piešķirt iepriekš pieprasīto 30 reņģu tīklu limitu izmantošanai ziemas periodā no 1. decembra līdz 15. aprīlim, vēsta aģentūra LETA.

Papildus ar grozījumiem tiek paredzēts, ka turpmāk piekrastes pašvaldībām, kurām ir noteikts mencu nozvejas apjoma limits, būs iespēja ar savu lēmumu nodalīt pašpatēriņa vajadzībām ne tikai zvejas rīku limita daļu, bet arī atsevišķu mencu nozvejas apjoma limita daļu, kas nepārsniegtu piecus procentus no kopējā mencu nozvejas apjoma limita. Līdz ar to tiks dota iespēja katram zvejniekam pašpatēriņa zvejai iedalīt gada mencu nozvejas apjomu, kas nav lielāks par 200 kilogramiem.

Paredzētas arī izmaiņas rūpnieciskās zvejas limitos iekšējos ūdeņos. Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".