23.10.2012 21:45

Nākamgad Jūrmalas zvejnieki drīkstēs nozvejot vairāk

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. arhīvs

Plānots, ka no nākamā gada Jūrmalas novada zvejniekiem tiks palielināti rūpnieciskās nozvejas limiti.

 

To paredz grozījumi noteikumos "Par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos". Tos pagājušās nedēļas beigās izsludināja valsts sekretāru sanāksmē, vēsta aģentūra LETA.

Pamatojoties uz Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR atzinumiem, 2013. gadā iecerēts Jūrmalas pilsētas pašvaldībai piešķirt iepriekš pieprasīto 30 reņģu tīklu limitu izmantošanai ziemas periodā no 1. decembra līdz 15. aprīlim.

Papildus ar grozījumiem tiek paredzēts, ka turpmāk piekrastes pašvaldībām, kurām ir noteikts mencu nozvejas apjoma limits, būs iespēja ar savu lēmumu nodalīt pašpatēriņa vajadzībām ne tikai zvejas rīku limita daļu, bet arī atsevišķu mencu nozvejas apjoma limita daļu, kas nepārsniegtu 5 % no kopējā mencu nozvejas apjoma limita.

Līdz ar to tiks dota iespēja katram zvejniekam pašpatēriņa zvejai iedalīt gada mencu nozvejas apjomu, kas nav lielāks par 200 kilogramiem. Paredzētas arī izmaiņas rūpnieciskās zvejas limitos iekšējos ūdeņos.

Savukārt Saulkrastu novada pašvaldībai piešķirts viens murds nēģu zvejai Ķīšupē ūdens teces posmā lejpus Tallinas šosejas. 

Grozījumi noteikumos attiecas uz 172 licencētiem komerczvejniekiem un 503 pašpatēriņa zvejniekiem. Abi noteikumu projekti stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Ministru kabinetā un publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".