18.09.2012 07:29

"Getliņu" zemenes būs nopērkamas pirms Ziemassvētkiem

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
"Getliņu" zemenes būs nopērkamas pirms Ziemassvētkiem arhīvs

Atkritumu apsaimniekotājs SIA "Getliņi Eko" uzņēmuma siltumnīcās šajās dienā ir iestādījis 800 podiņu zemeņu, kuru raža plānota ap Ziemassvētku laiku.

 

Katrā no podiņiem iestādīti divi zemeņu šķirnes 'Florin' stādi. Šī zemeņu šķirne ir īpaši izturīga pret lielu karstumu, un to piegādāja Holandes zemeņu selekcionāri. Šķirne tiek uzskatīta par mūsdienīgu selekcionētu zemeņu šķirni, kuras ogas ir saldas un lielas, nozare.lv informēja "Getliņu Eko" pārstāve Linda Vītola-Barānova.

"Pircēji podiņus varēs iegādāties uz vietas pirms Ziemassvētkiem, sākot jau no novembra nogales. Savukārt vasarā zemeņu stādus varēs pārstādīt dārzos. Zemeņu cenu šobrīd neminēsim, par to varēsim spriest, kad redzēsim, kā tās attīstās," atzina uzņēmuma agronoms Guntars Strauts.

Kā ziņots, "Getliņi EKO" siltumnīcu atklāja pērn augustā, un tajā 3625 kvadrātmetru platībā līdzās zemenēm tiek audzēti lielaugļu oranžie tomāti un nokarenie ziedi podiņos. Tuvākā nākotnē "Getliņi EKO" plāno paplašināt siltumnīcu piedāvājumu, uzbūvējot otru, lielāku siltumnīcu. Jaunās siltumnīcas platība būs aptuveni 7300 kvadrātmetru.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldībai un Stopiņu novadam piederošais atkritumu poligons "Getliņi eko" turpina izvērst ar atkritumu apsaimniekošanu tieši nesaistīto darbību.

"Getliņi" jau kļuvuši slaveni ar oranžo tomātu audzēšanu siltumnīcās, kas nopērkami daudzos Latvijas lielveikalos. Tāpat tur audzē puķes, bet vasarā kā dabīgie "zālespļāvēji" poligonā tiek izmantotas aitas. Nedaudz tālākā perspektīvā plānots audzēt arī zivis.

SIA "Getliņi Eko" apgrozījums pērn sasniedzis 7,53 miljonus latu. Tas ir par 11,6 % vairāk nekā 2010. gadā, kad kompānijas apgrozījums bija 6,74 miljoni latu. "Getliņi Eko" peļņa sarukusi par 19,4 % – no 989 003 latiem 2010. gadā līdz 797 170 latiem pērn.