19.07.2018 12:51

Valsts vides dienests daļēji aptur SIA "Vangažu nafta" darbību

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Valsts vides dienests daļēji aptur SIA "Vangažu nafta" darbību Valsts vides dienests

Valsts vides dienests (VVD) 18. jūlijā pieņēmis lēmumu par daļēju SIA "Vangažu nafta" darbības apturēšanu. Noteikts, ka SIA "Vangažu nafta" iekārtas daļā "Meža miers" Inčukalna novada Inčukalna pagastā apturēta darbība, kas attiecas uz benzīna produktu grupas ievešanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un attīrīšanu, kā arī bīstamo atkritumu uzglabāšanu.

Kā norāda dienestā, lēmums ir spēkā līdz laikam, kamēr uzņēmums pilnībā izpildīs VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) apstiprinātajā pasākumu plānā traucējošas smakas samazināšanai vai novēršanai izvirzītās prasības.

Konkrēti – aizstās esošos biofiltrus ar iekārtu, kas nodrošina benzīna grupas produktu pārkraušanā radušos emisiju oksidāciju, izmantojot mikroviļņus, uzstādīs un nodos ekspluatācijā dzelzceļa estakādes lietus ūdeņu un nolijumu, kā arī atsūknēto piesārņoto gruntsūdeņu attīrīšanas iekārtu, nodrošinās benzīna tvaiku savākšanu no dzelzceļa estakādes un novadīšanu uz biofiltra vietā uzstādīto iekārtu.

Saskaņā ar likumu "Par piesārņojumu", šis lēmums par iekārtas darbības apturēšanu daļā stājas spēkā un ir izpildāms nekavējoši pēc tā saņemšanas. Lēmuma apstrīdēšana neaptur tā izpildi, tā VVD.

Iepriekš:

Nenotveramā naftas smaka terorizē Meža miera iedzīvotājus

"Vangažu nafta" sola novērst smaku noplūdes

"Vangažu nafta": Rūpnieciskā zona nav luksusa dzīvesvieta